Մոսկվան շարունակելու է ջանքերը հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման համար - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայ-թուրքական գործընթացում հայկական կողմը հետաքրքրված է «հստակ խնդիրների լուծմամբ»:
ԱԺ մամուլի ծառայության հաղորդագրության համաձայն, այդ մասին ասել է ԱԺ փոխնախագահ, Հայաստան-Թուրքիա երկխոսության գործընթացում Հայաստանի հատուկ ներկայացուցիչ Ռուբեն Ռուբինյանը՝ Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ հանդիպմանը:
Ռուբեն Ռուբինյանը երախտագիտություն է հայտնել ռուսական կողմին Մոսկվայում իր եւ Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցչի հանդիպման հյուրընկալման եւ կարգավորման գործընթացին աջակցելու պատրաստակամության համար:
«ԱԺ փոխնախագահը կառուցողական է գնահատել հատուկ ներկայացուցիչների առաջին հանդիպումը՝ նշելով, որ հայկական կողմը հետաքրքրված է բովանդակային գործընթացի միջոցով հստակ խնդիրների լուծմամբ», - ասված է հաղորդագրության մեջ:
Սերգեյ Կոպիրկինը հավաստիացրել է, որ ռուսական կողմը շարունակելու է ջանքեր գործադրել Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման ուղղությամբ:

Ереван /Медиамакс/. В армяно-турецком процессе армянская сторона заинтересована в «четком решении проблем».
Как сообщает пресс-служба Национального Собрания, об этом на встрече с послом России Сергеем Копыркиным заявил вице-спикер парламента, специальный представитель Армении в процессе армяно-турецкого диалога Рубен Рубинян.
Вице-спикер выразил благодарность российской стороне за готовность принять в Москве его встречу со спецпредставителем Турции, а также за усилия в процессе в урегулирования.
«Вице-спикер парламента оценил первую встречу спецпредставителей как конструктивную, отметив, что армянская сторона заинтересована в четком решении проблем путем предметного процесса», - говорится в сообщении.
Сергей Копыркин заверил, что российская сторона продолжит усилия по нормализации армяно-турецких отношений.