Մոսկվան շարունակելու է ջանքերը հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման համար - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայ-թուրքական գործընթացում հայկական կողմը հետաքրքրված է «հստակ խնդիրների լուծմամբ»:
ԱԺ մամուլի ծառայության հաղորդագրության համաձայն, այդ մասին ասել է ԱԺ փոխնախագահ, Հայաստան-Թուրքիա երկխոսության գործընթացում Հայաստանի հատուկ ներկայացուցիչ Ռուբեն Ռուբինյանը՝ Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ հանդիպմանը:
Ռուբեն Ռուբինյանը երախտագիտություն է հայտնել ռուսական կողմին Մոսկվայում իր եւ Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցչի հանդիպման հյուրընկալման եւ կարգավորման գործընթացին աջակցելու պատրաստակամության համար:
«ԱԺ փոխնախագահը կառուցողական է գնահատել հատուկ ներկայացուցիչների առաջին հանդիպումը՝ նշելով, որ հայկական կողմը հետաքրքրված է բովանդակային գործընթացի միջոցով հստակ խնդիրների լուծմամբ», - ասված է հաղորդագրության մեջ:
Սերգեյ Կոպիրկինը հավաստիացրել է, որ ռուսական կողմը շարունակելու է ջանքեր գործադրել Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման ուղղությամբ:

Moscow to continue efforts to normalize Armenian-Turkish relations - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The Armenian side is interested in the “clear resolution of issues” in the Armenian-Turkish process.
According to the Armenian parliament press service, this was stated by Ruben Rubinyan, deputy speaker of the parliament, Armenia’s special envoy in the Armenian-Turkish normalization process, at the meeting with Russian ambassador to Armenia Sergey Kopirkin.
Ruben Rubinyan thanked the Russian side for hosting his and Turkish special envoy’s meeting in Moscow and the readiness to support the process of normalization.
“The deputy speaker assessed the first meeting of the special representatives as constructive, noting that the Armenian side is interested in resolving clear issues through a substantive process,” the statement read.
Sergey Kopirkin assured that the Russian side will continue its efforts to normalize Armenia-Turkey relations.