Էրդողանը կրկին բացառել է արտահերթ ընտրությունների անցկացումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հերթական անգամ բացառել է արտահերթ նախագահական եւ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացման հնարավորությունը՝ թուրքական լիրայի փոխարժեքի ռեկորդային անկման պատճառով։
Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը՝ ելույթ ունենալով իշխող Արդարության եւ զարգացման կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության նիստում՝ Էրդողանն ասել է.
«Ես հայտարարում եմ, որ ընտրությունները տեղի կունենան 2023 թվականի հունիսին։ Արտահերթ ընտրություններ չեն լինելու: Վերջակետ եմ դնում այս հարցում։ Մենք հայտարարեցինք, որ մեր ժողովրդի վրա ճնշում չենք գործադրելու ո՛չ տոկոսներով, ո՛չ գնաճով։ Եվ մենք պայքարում ենք դրա համար։ Մենք նոր բեկման շեմին ենք եւ կհասնենք մեր ուզած արդյունքներին»։

Эрдоган снова отверг возможность проведения досрочных выборов - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган снова категорически отверг возможность проведения досрочных президентских и парламентских выборов на фоне рекордного падения курса турецкой лиры.
Как сообщает ТАСС, выступая на на заседании парламентской фракции правящей Партии справедливости и развития, Эрдоган заявил:
«Я заявляю, что выборы пройдут в июне 2023 года. Досрочных выборов не будет. Я ставлю точку в этом вопросе. Мы заявили, что не будем оказывать давление на наш народ ни процентами, ни инфляцией. И мы за это боремся. Мы находимся на пороге нового прорыва. Мы добьемся тех результатов, которых хотим».