Էրդողանը հիշատակել է ԵՄ-ին Թուրքիայի հնարավոր անդամակցության թեման - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս։ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է Անկարայի եւ Եվրամիության միջեւ հարաբերությունների կառուցման անհրաժեշտության մասին՝ «Թուրքիայի՝ ԵՄ-ին հնարավոր անդամակցության հիման վրա»։
Ինչպես հայտնում է ՏԱՍՍ-ը, այս մասին ասվում է Թուրքիայի նախագահի գրասենյակի հայտարարության մեջ, որը տարածվել է Գերմանիայի նոր կանցլեր Օլաֆ Շոլցի հետ Էրդողանի առաջին հեռախոսազրույցի արդյունքներով։
Էրդողանը «վստահություն է հայտնել, որ ողջախոհությունն ու ռազմավարական տեսլականը կշարունակեն գերակայել Թուրքիայի եւ Գերմանիայի հարաբերություններում», ասված է հաղորդագրության մեջ:

Эрдоган упомянул тему возможного вступления Турции в ЕС - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил о необходимости построения отношений Анкары и Европейского союза «на основе возможного вступления республики в ЕС».
Как сообщает ТАСС, об этом говорится в заявлении канцелярии президента Турции, распространенном по итогам первого телефонного разговора Эрдогана с новым канцлером Германии Олафом Шольцем.
Эрдоган «выразил уверенность, что здравый смысл и стратегическое видение будут и впредь преобладать в отношениях» между Турцией и Германией.