Ամերիկացի պաշտոնյան կայցելի Բաքու եւ Երեւան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Եվրոպական եւ եվրասիական հարցերով ԱՄՆ պետքարտուղարի օգնականի պաշտոնակատար Ֆիլիպ Ռիկերը հունիսի 6-ից 13-ը կայցելի Թբիլիսի, Բաքու եւ Երեւան:
Պետքարտուղարության հաղորդագրության մեջ ասված է, որ այցի նպատակը «երկկողմ եւ տարածաշրջանային առաջնահերթություններն առաջ մղելն է եւ ժողովրդավարական եւ տնտեսական զարգացմանն ԱՄՆ աջակցությունը հայտնելը»:
Թբիլիսիում Ֆիլիպ Ռիկերը կառավարության, ընդդիմության եւ քաղաքացիական հասարակության անդամների հետ քննարկելու է ապրիլի 19-ին Վրաստանի քաղաքական կուսակցությունների միջեւ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը, ինչպես նաեւ «Ռուսաստանի կողմից շարունակվող ագրեսիան եւ Վրաստանի օկուպացումը»:
«Հայաստանում եւ Ադրբեջանում Ֆիլիպ Ռիկերը կհանդիպի կառավարության, քաղաքացիական հասարակության եւ գործարար համայնքի անդամների հետ՝ երկկողմ առաջնահերթությունները եւ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանը վերաբերող հարցերը քննարկելու համար», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

U.S. official travels to Georgia, Azerbaijan, and Armenia - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. U.S. Acting Assistant Secretary for European and Eurasian Affairs Philip T. Reeker will travel to Tbilisi, Baku, and Yerevan on June 6-13 “to advance bilateral and regional priorities and to express U.S. support for democratic and economic development across the region”.
“Philip Reeker will meet in Georgia with government, opposition, and civil society leaders to discuss full implementation of the April 19 agreement among Georgian political parties as well as Russia’s ongoing aggression against and occupation of Georgia.
In Armenia and Azerbaijan, Acting Assistant Secretary will meet with government, civil society, and business leaders to discuss bilateral priorities and issues related to the Nagorno-Karabakh conflict”, U.S. Department press statement reads.