Փաշինյանը մտադիր է սերտացնել գործակցությունը Ռուսաստանի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ «ՀՀ զինված ուժերում առաջիկայում իրականացվելիք բարեփոխումների գործընթացում մտադիր ենք էլ ավելի սերտ համագործակցություն հաստատել մեր անվտանգային թիվ մեկ գործընկեր Ռուսաստանի հետ»:
Նա համոզմունք է հայտնել, որ այս գործընթացի արդյունքում Ռուսաստանի հետ համագործակցությունը կդառնա ավելի արդյունավետ՝ անվտանգային եւ ռազմատեխնիկական համագործակցության ոլորտներում:
«Վերջին ամիսներին ինտենսիվ քննարկումներ ենք ունեցել, որոշակի նախնական եզրակացությունների ենք եկել եւ ձեւակերպել ենք օրակարգ, թե ինչպես եւ ինչպիսի ձեւաչափերում պետք է իրականացվեն բարեփոխումները Զինված ուժերում:
Այսօր մտադիր եմ ստորագրել որոշում՝ պաշտպանության նախարարի գլխավորությամբ աշխատանքային խումբ ձեւավորելու մասին, որը կիրականացնի բարեփոխումների հայեցակարգի ճանապարհային քարտեզի ժամանակացույցի ձեւավորումը»,- կառավարության նիստի ժամանակ ասել է վարչապետը:

Пашинян намерен углубить сотрудничество с Россией - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Никол Пашинян заявил сегодня, что «в предстоящем процессе реформирования Вооруженных сил Армении мы намерены установить еще более тесное сотрудничество с Россией - нашим главным партнером в сфере безопасности».
Он выразил уверенность, что в результате этого процесса сотрудничество с Россией в сферах безопасности и военно-технического сотрудничества станет более эффективным.
«В последние месяцы мы вели интенсивные обсуждения, пришли к некоторым предварительным выводам и сформулировали понимание о том, как и в каких форматах должны проводиться реформы в Вооруженных силах.
Сегодня я намерен подписать решение о формировании рабочей группы во главе с министром обороны, которая сформулирует дорожную карту концепции реформы», - сказал Пашинян на заседании правительства.