Փաշինյանը մտադիր է սերտացնել գործակցությունը Ռուսաստանի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ «ՀՀ զինված ուժերում առաջիկայում իրականացվելիք բարեփոխումների գործընթացում մտադիր ենք էլ ավելի սերտ համագործակցություն հաստատել մեր անվտանգային թիվ մեկ գործընկեր Ռուսաստանի հետ»:
Նա համոզմունք է հայտնել, որ այս գործընթացի արդյունքում Ռուսաստանի հետ համագործակցությունը կդառնա ավելի արդյունավետ՝ անվտանգային եւ ռազմատեխնիկական համագործակցության ոլորտներում:
«Վերջին ամիսներին ինտենսիվ քննարկումներ ենք ունեցել, որոշակի նախնական եզրակացությունների ենք եկել եւ ձեւակերպել ենք օրակարգ, թե ինչպես եւ ինչպիսի ձեւաչափերում պետք է իրականացվեն բարեփոխումները Զինված ուժերում:
Այսօր մտադիր եմ ստորագրել որոշում՝ պաշտպանության նախարարի գլխավորությամբ աշխատանքային խումբ ձեւավորելու մասին, որը կիրականացնի բարեփոխումների հայեցակարգի ճանապարհային քարտեզի ժամանակացույցի ձեւավորումը»,- կառավարության նիստի ժամանակ ասել է վարչապետը:

Pashinyan intends to have closer cooperation with Russia - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan has stated today that "we intend to establish closer cooperation with our number one partner, Russia, in the implementation of the upcoming reforms in the Armenian Armed Forces.”
Pashinyan has said he is certain that this will result in a more efficient cooperation with Russia in terms of security and military and technical collaboration.
“We have had intensive discussions in recent months and formed some preliminary conclusions and an agenda for how we want to implement the reforms in the army.
Today I am going to sign the decision on forming a working group, headed by the Minister of Defense, which will put together the schedule for the roadmap of the agenda of these reforms,” the Prime Minister said at a government meeting.