Հայաստան կժամանի ՄԹ Եվրոպական հարեւանության հարցերով նախարարը
Երեւան: Մեդիամաքս: Միացյալ Թագավորության արտաքին գործերի, համագործակցության եւ զարգացման նախարարության Եվրոպական հարեւանության եւ Ամերիկայի հարցերով նախարար Ուենդի Մորթընը փետրվարի 16-ին առաջին անգամ կայցելի Հայաստան:
Երկօրյա այցի ընթացքում Ուենդի Մորթընը Երեւանում կբացի Բրիտանական դեսպանության նոր գրասենյակը, հանդիպումներ կունենա ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի եւ արտաքին գործերի նախարար Արա Այվազյանի հետ:
Նախարարը կայցելի նաեւ Վանաձորի տեխնոլոգիական կենտրոն՝ հանդիպելու  բիզնեսի ու նորարարության մեջ ներգրավված կանանց եւ կին ձեռներեցների հետ:
Այցին ընդառաջ Ուենդի Մորթընն ասել է. «Միացյալ Թագավորությունը հանձնառու է Հայաստանի հետ տեւական բարեկամությանը: Ես անհամբերությամբ եմ սպասում Արմեն Սարգսյանի եւ Արա Այվազյանի հետ հանդիպումներին՝ քննարկելու մեր երկրների միջեւ ավելի սերտ կապեր ստեղծելու եւ գլոբալ մարտահրավերների, ներառյալ՝ կլիմայի փոփոխության եւ COVID-19-ի դեմ պայքարի ուղղությամբ միասին աշխատելու բազմաթիվ հնարավորությունները»:

Ереван /Медиамакс/. Министр по делам европейского соседства министерства иностранных дел Соединенного Королевства Венди Мортон сегодня впервые посетитит Армению.
В ходе двухдневного визита Венди Мортон откроет новый офис посольства Великобритании в Ереване, встретится с президентом Армении Арменом Саргсяном и министром иностранных дел Ара Айвазяном.
Министр посетит также Ванадзорский технологический центр, где встретится с женщинами-предпринимателями, занимающимися бизнесом и инновациями.
В преддверии визита Венди Мортон заявила: «Великобритания привержена прочной дружбе с Арменией. Я с нетерпением жду встречи с Арменом Саргсяном и Ара Айвазяном, чтобы обсудить многочисленные возможности для налаживания более тесных связей между нашими странами и совместной работы над глобальными проблемами, включая изменение климата и борьбу с COVID-19».