Կադիրովը դիմել է «եղբայրական ադրբեջանցի եւ հայ ժողովուրդներին» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Չեչնիայի ղեկավար Ռամզան Կադիրովը կոչ է արել «եղբայրական ադրբեջանցի եւ հայ ժողովուրդներին դադարեցնել անիմաստ արյունահեղությունը»:
«Այս իրավիճակում չարժե փնտրել հակառակ կողմում մեղավորներին եւ նրանց, ովքեր առաջինն են կրակել»,- ասել է Կադիրովը:
Նա նշել է, որ Լեռնային Ղարաբաղը դարձել է «արյունահոսող վերք, որը որոշ ուժեր հնարավորություն չեն տալիս բուժել, եւ ամբողջ Կովկասը, տարածաշրջանի բոլոր եղբայրական ժողովուրդները տառապում են այդ ցավից»:
«Ռուսաստանը հսկայական ջանքեր է գործադրում՝ ստիպելու հակամարտության կողմերին նստել բանակցությունների սեղանի շուրջ: Բայց դրա համար անհրաժեշտ է մեկընդմիշտ դադարեցնել ռազմական գործողությունները», - ասել է Չեչնիայի ղեկավարը:

Кадыров обратился к «братским» азербайджанским и армянским народам - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Глава Чечни Рамзан Кадыров призвал «братские азербайджанский и армянский народы остановить бессмысленное кровопролитие».
«Не стоит в этой ситуации искать виновных в противоположной стороне и тех, кто первым выстрелил», - заявил Кадыров.
Он отметил, что Нагорный Карабах стал «кровоточащей раной, которой определенные силы не дают возможность зажить, и от этой боли страдает весь Кавказ, все братские народы региона».
«Россия предпринимает просто титанические усилия, чтобы заставить стороны конфликта сесть за стол переговоров. Но для этого необходимо раз и навсегда остановить военные действия», - сказал глава Чечни.