Սերգեյ Լավրովը նոյեմբերի 10-11-ը կայցելի Հայաստան
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը նոյեմբերի 10-11-ը պաշտոնական այցով կայցելի Հայաստան:
Ռուսաստանի ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Մարիա Զախարովան այսօր ճեպազրույցում ասել է, որ Լավրովը Երեւանում հանդիպումներ կունենա ՀՀ վարչապետի, նախագահի եւ արտաքին գործերի նախարարի հետ:
Սերգեյ Լավրովը եւ Զոհրաբ Մնացականյանը կմասնակցեն Հայրենական Մեծ պատերազմում Հաղթանակի 75-ամյակին նվիրված ցուցահանդեսի բացմանը:
Ռուսաստանի արտգործնախարարը ելույթ կունենա Երեւանի բուհերի դասախոսների եւ ուսանողների առջեւ:
Այցի շրջանակում նախատեսվում է ստորագրել երկու երկրների արտաքին գործերի նախարարությունների 2020-2021թթ. խորհրդատվությունների ծրագիրը:
«Մենք ակնկալում ենք, որ Սերգեյ Լավրովի այցը Երեւան լրացուցիչ խթան կհաղորդի հայ-ռուսական բազմապլան դաշնակցային համագործակցությանը»,- ասել է Մարիա Զախարովան:

Сергей Лавров посетит Армению 10-11 ноября - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел России Сергей Лавров посетит 10-11 ноября Ереван с официальным визитом.
Пресс-секретарь МИД России Мария Захарова сказала сегодня на брифинге в Москве, что министр встретится в Ереване с премьер-министром Армении, президентом и министром иностранных дел.
Сергей Лавров и Зограб Мнацаканян примут участие в открытии выставки, посвященной 75-летию Победы в Великой Отечественной войне.
Глава МИД России выступит перед преподавателями и студентами ереванских вузов.
В рамках визита планируется подписание плана консультаций между министерствами иностранных дел двух стран на 2020-2021 гг.
«Мы рассчитываем, что визит Сергея Лаврова в Ереван придаст дополнительный импульс многоплановому российско-армянскому союзническому взаимодействию», - заявила Мария Захарова.