Սերգեյ Լավրովը նոյեմբերի 10-11-ը կայցելի Հայաստան
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը նոյեմբերի 10-11-ը պաշտոնական այցով կայցելի Հայաստան:
Ռուսաստանի ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Մարիա Զախարովան այսօր ճեպազրույցում ասել է, որ Լավրովը Երեւանում հանդիպումներ կունենա ՀՀ վարչապետի, նախագահի եւ արտաքին գործերի նախարարի հետ:
Սերգեյ Լավրովը եւ Զոհրաբ Մնացականյանը կմասնակցեն Հայրենական Մեծ պատերազմում Հաղթանակի 75-ամյակին նվիրված ցուցահանդեսի բացմանը:
Ռուսաստանի արտգործնախարարը ելույթ կունենա Երեւանի բուհերի դասախոսների եւ ուսանողների առջեւ:
Այցի շրջանակում նախատեսվում է ստորագրել երկու երկրների արտաքին գործերի նախարարությունների 2020-2021թթ. խորհրդատվությունների ծրագիրը:
«Մենք ակնկալում ենք, որ Սերգեյ Լավրովի այցը Երեւան լրացուցիչ խթան կհաղորդի հայ-ռուսական բազմապլան դաշնակցային համագործակցությանը»,- ասել է Մարիա Զախարովան:

Sergey Lavrov to visit Armenia on November 10
Yerevan /Mediamax/. Foreign Minister of Russia Sergey Lavrov will pay an official visit to Armenia on November 10-11.
Spokesperson for Russian MFA Maria Zakharova has announced at a briefing in Moscow that in Yerevan Lavrov will have meetings with Armenian Prime Minister, President and Minister of Foreign Affairs.
The latter will accompany Sergey Lavrov during the opening of an exhibition dedicated to the 75th anniversary of the victory in the Great Patriotic War.
Russia’ Foreign Minister is also going to deliver remarks for faculty and students of the universities of Yerevan.
The visit is expected to include signing of the 2020-2021 program of consultations between the two countries’ foreign ministries.
“We anticipate that Sergey Lavrov’s visit to Yerevan will give additional impetus to the multidimensional allied cooperation between Armenia and Russia,” added Maria Zakharova.