Նիկոլ Փաշինյանը կայցելի Լիբանան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 20-ին երկօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Լիբանան:
Կառավարությունում նշել են, որ այցի շրջանակում Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպումներ կունենա Լիբանանի նախագահ Միշել Աունի, վարչապետ Սաադ Հարիրիի, խորհրդարանի նախագահ Նաբիհ Բըրիի հետ։
Նախատեսված են նաեւ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումները Լիբանանի հայ համայնքի ներկայացուցիչների եւ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսի հետ, ինչպես նաեւ այցելություն Բեյրութի հայկական հոգեւոր-մշակութային կենտրոններ, կրթական հաստատություններ։

Никол Пашинян посетит Ливан - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Делегация во главе с и.о. премьер-министра Армении Николом Пашиняном отправится 20 октября с двухдневным рабочим визитом в Ливан.
В правительстве отметили, что в рамках визита Никол Пашинян встретится с президентом Ливана Мишелем Ауном, премьер-министром Саадом Харири и председателем парламента Набихом Берри.
Ожидаются также встречи Никола Пашиняна с представителями армянской общины Ливана, с патриархом Великого дома Киликийского Арамом Первым и посещение армянских культурно-духовных и образовательных центров Бейрута.