«Անլուծելի հարցեր չկան». կայացել է Պուտինի եւ Փաշինյանի հանդիպումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր Կրեմլում կայացել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի եւ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը:
«Քննարկվել են հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների զարգացման առանցքային հարցեր, ինչպես նաեւ համագործակցությունը ԵԱՏՄ եւ ՀԱՊԿ շրջանակներում», - հաղորդել է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
Մեդիամաքսը նշում է, որ սա Պուտինի եւ Փաշինյանի երրորդ հանդիպումն է եւ առաջինը՝ դեմ առ դեմ ձեւաչափով:
ՏԱՍՍ-ը հաղորդում է, որ հանդիպման սկզբում Վլադիմիր Պուտինն ասել է.
«Հայաստանի եւ Ռուսաստանի հարաբերությունները զարգանում եմ բոլոր ուղղություններով՝ դա վերաբերում է համագործակցությանը քաղաքական, ռազմական, անվտանգության եւ տնտեսական ոլորտներում»:
«Չնայած որոշակի հոռետեսությանը, որն առկա եւ հայկական, եւ ռուսական մամուլում, եւ սոցիալական ցանցերում, ես կարծում եմ, որ մեր հարաբերությունները շատ բնական եւ դինամիկ են զարգանում», - ասել է Նիկոլ Փաշինյանը՝ կարեւորելով երկկողմ կապերի ողջ ներուժի բացահայտումը:

Путин и Пашинян встретились в Москве - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. В Кремле сегодня состоялась встреча президента России Владимира Путина с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, прибывшим в Россию с рабочим визитом.
«Обсуждались ключевые вопросы развития союзнических российско-армянских отношений, а также сотрудничество на евразийским пространстве, в частности в ЕАЭС и ОДКБ», - сообщается на сайте Кремля.
Согласно сообщению ТАСС, Путин и Пашинян отметили поступательное развитие отношений России и Армении.
«Отношения между Арменией и Россией развиваются поступательно по всем направлениям - это касается сферы политических отношений, военной сферы, вопросов безопасности, экономического сотрудничества», - сказал Путин.
Пашинян тоже обратил внимание на особый характер отношений Москвы и Еревана.
«Вопреки некоему пессимизму, который присутствует и в армянской, и в российской прессе, и в социальных сетях, я думаю, что наши отношения развиваются очень динамично, очень естественно», - сказал премьер Армении, назвав главной задачей раскрытие всего потенциала двусторонних связей.