ՌԴ դեսպանը հավատարմագրերն է հանձնել ՀՀ նախագահին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի նորանշանակ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինն այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանին:
Նախագահը վստահություն է հայտնել, որ դեսպանն առավելագույն ջանքեր կներդնի հայ-ռուսական դաշնակցային փոխգործակցության ամրապնդման ու զարգացման գործում: Արմեն Սարգսյանն ամենայն աջակցության պատրաստակամություն է հայտնել դեսպանի բոլոր նախաձեռնություններին:
Սերգեյ Կոպիրկինը ՀՀ նախագահին փոխանցել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի ջերմ ողջույնները եւ վստահեցրել է, որ կանի հնարավորն ավելի խորացնելու եւ ամրապնդելու երկու երկրների ռազմավարական դաշնակցային հարաբերությունները:

Посол России вручил верительные грамоты президенту Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Новоназначенный посол России Сергей Копыркин вручил сегодня верительные грамоты президенту Армении Армену Саргсяну.
Президент Армении выразил уверенность, что посол приложит максимум усилий в деле укрепления и развития армяно-российского союзнического взаимодействия. Армен Саргсян выразил готовность оказать всяческое содействие инициативам посла.
Сергей Копыркин передал президенту Армении теплые слова приветствия президента России Владимира Путина и заверил, что сделает все возможное для большего углубления и укрепления стратегических союзнических отношений между двумя странами.