Նալբանդյանը կարեւորել է վիզային կենտրոնների աշխատանքի բարելավումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Էդվարդ Նալբանդյանը եւ Եվրամիության հանձնակատար Դիմիտրիս Ավրամոպուլոսը Բրյուսելում քննարկել են մուտքի արտոնագրային ռեժիմի դյուրացման շուրջ երկխոսության մեկնարկի հնարավորությունները:
ՀՀ ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն, ԱԳ նախարարն ու Միգրացիայի, ներքին գործերի եւ քաղաքացիության հարցերով հանձնակատարը գոհունակություն են հայտնել Մուտքի արտոնագրային ռեժիմի դյուրացման եւ ռեադմիսիայի շուրջ Հայաստանի եւ ԵՄ-ի միջեւ գործող համաձայնագրերի հաջող իրականացման կապակցությամբ։
Այս համատեքստում Էդվարդ Նալբանդյանը կարեւորել է ԵՄ անդամ երկրների կողմից Երեւանում հիմնադրած վիզային կենտրոնների աշխատանքների բարելավումը։
Նալբանդյանը եւ Ավրամոպուլոսը խոսել են նաեւ նոյեմբերին կայանալիք Արեւելյան գործընկերության գագաթաժողովի նախապատրաստման մասին։

Налбандян заявил о важности улучшения работы визовых центров - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Эдвард Налбандян и еврокомиссар Димитрис Аврамопулос обсудили в Брюсселе возможности начала диалога о либерализации визового режима.
Согласно сообщению МИД Армении, министр иностранных дел и комиссар по вопросам миграции, внутренних дел и гражданства ЕС выразили удовлетворение в связи с успешной реализацией действующих соглашений между Арменией и ЕС по упрощению визового режима и реадмиссии.
В этом контексте Эдвард Налбандян подчеркнул важность улучшения работы визовых центров, основанных в Ереване странами-членами ЕС.
Налбандян и Аврамопулос обсудили также вопросы подготовки саммита Восточного партнерства ЕС, который состоится в ноябре.