Նալբանդյանը կարեւորել է վիզային կենտրոնների աշխատանքի բարելավումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Էդվարդ Նալբանդյանը եւ Եվրամիության հանձնակատար Դիմիտրիս Ավրամոպուլոսը Բրյուսելում քննարկել են մուտքի արտոնագրային ռեժիմի դյուրացման շուրջ երկխոսության մեկնարկի հնարավորությունները:
ՀՀ ԱԳՆ հաղորդագրության համաձայն, ԱԳ նախարարն ու Միգրացիայի, ներքին գործերի եւ քաղաքացիության հարցերով հանձնակատարը գոհունակություն են հայտնել Մուտքի արտոնագրային ռեժիմի դյուրացման եւ ռեադմիսիայի շուրջ Հայաստանի եւ ԵՄ-ի միջեւ գործող համաձայնագրերի հաջող իրականացման կապակցությամբ։
Այս համատեքստում Էդվարդ Նալբանդյանը կարեւորել է ԵՄ անդամ երկրների կողմից Երեւանում հիմնադրած վիզային կենտրոնների աշխատանքների բարելավումը։
Նալբանդյանը եւ Ավրամոպուլոսը խոսել են նաեւ նոյեմբերին կայանալիք Արեւելյան գործընկերության գագաթաժողովի նախապատրաստման մասին։

Yerevan/Mediamax/. Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian and European Commissioner for Migration, Home Affairs and Citizenship Dimitris Avramopoulos had at a meeting in Brussels, where they discussed the possibility of starting the talks on facilitation of visa regime.
Armenian MFA informed that Minister Nalbandian and Commission Avramopoulos their  appreciation for successful implementation of the Armenia-EU Visa Facilitation and Readmission agreements.
In that context, Edward Nalbandian attached importance to improvement in the efforts of visa application centers, established in Yerevan by the EU member states.
The parties also touched upon preparations for the Eastern Partnership summit, which will take place in November.