Կոբախիձե՝ Հայաստանի հետ հարաբերությունները պետք է լինեն եղբայրական - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Իրակլի Կոբախիձեն այսօր ասել է, որ իր երկրի խորհրդարանական բոլոր ուժերն ունեն միատեսակ դիրքորոշում այն մասին, որ Հայաստանի հետ հարաբերությունները պետք է լինեն եղբայրական ու քայլեր ձեռնարկվեն դրանք առավել ամրացնելու ուղղությամբ:
Հայաստանի Ազգային Ժողովի մամուլի ծառայության հաղորդման համաձայն, Իրակլի Կոբախիձեն այդ մասին ասել է պաշտոնական այցով Վրաստանում գտնվող իր հայ պաշտոնակից Արա Բաբլոյանի հետ հանդիպմանը:
Արա Բաբլոյանն ասել է, որ Հայաստանի իշխանությունները մշտապես մեծ կարեւորություն են տվել Վրաստանի հետ համագործակցության զարգացմանն ու ընդլայնմանը: «Մենք միշտ առաջնորդվել ենք մեկ ճշմարիտ սկզբունքով՝ մեր միջեւ չլուծվող խնդիրներ չկան», - ասել է նա:
Արա Բաբլոյանը վրացի գործընկերոջն առաջարկել է առավել հաճախակի դարձնել երկու երկրների խորհրդարանականների համագործակցությունը՝ փոխադարձ այցերի, համատեղ քննարկումների ձեւաչափով:

Кобахидзе: Отношения с Арменией должны быть «братскими» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Председатель парламента Грузии Иракли Кобахидзе заявил сегодня, что все парламентские силы его страны едины в том, что отношения с Арменией должны быть «братскими», и необходимо предпринять шаги для их максимального укрепления.
Согласно сообщению пресс-службы Национального собрания Армении, Иракли Кобахидзе заявил об этом на встрече со своим армянским коллегой Ара Баблояном, который находится в Грузии с официальным визитом.
Ара Баблоян отметил, что власти Армении всегда придавали огромную важность развитию и расширению сотрудничества с Грузией. «Мы всегда руководствовались одним принципом - между нами нет непреодолимых проблем»,- заявил он.
Ара Баблоян предложил грузинскому коллеге наращивать сотрудничество парламентариев двух стран в формате взаимных визитов и совместных обсуждений.