Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Սանկտ Պետերբուրգի նահանգապետին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Սանկտ Պետերբուրգի նահանգապետ Գեորգի Պոլտավչենկոյին, որը Հայաստանում է «Սանկտ Պետերբուրգի օրերը Երեւանում» ծրագրի շրջանակում:
Սերժ Սարգսյանն ընդգծել է, որ ՌԴ տարածաշրջանների հետ համագործակցությունը հայ-ռուսական դինամիկ զարգացող միջպետական հարաբերությունների կարեւորագույն բաղկացուցիչն է: Նա գոհունակությամբ է փաստել, որ երկու երկրների միջեւ ապակենտրոնացված մակարդակով հարաբերությունները տարեցտարի ամրապնդվում ու խորանում են:
Գեորգի Պոլտավչենկոն բարձր է գնահատել Սանկտ Պետերբուրգի ու Երեւանի միջեւ ձեւավորված հարաբերությունների մակարդակը, մասնավորապես՝ վերջին տարիներին արձանագրված ապրանքաշրջանառության որոշակի աճը:
Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել շարունակելու Երեւանի եւ Սանկտ Պետերբուրգի միջեւ կապերի խորացումը:

Серж Саргсян принял губернатора Санкт-Петербурга - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня губернатора Санкт-Петербурга Георгия Полтавченко, который находится в Армении в рамках «Дней Санкт-Петербурга в Ереване».
Серж Саргсян подчеркнул, что сотрудничество с регионами РФ является важнейшим элементом динамично развивающихся армяно-российских межгосударственных отношений. Он с удовлетворением констатировал, что децентрализованные отношения между двумя странами укрепляются и углубляются из года в год.
Георгий Полтавченко высоко оценил уровень отношений между Санкт-Петербургом и Ереваном, в частности, определенный рост товарооборота, наблюдаемый за последние годы.
В ходе встречи стороны выразили готовность продолжать углублять связи между Ереваном и Санкт-Петербургом.