Երեւանին ուղղված ուղերձում սիրիացի նախարարը ակնարկել է Թուրքիան
Երեւան: Մեդիամաքս: Սիրիայի արտաքին գործերի նախարար Ուալիդ ալ Մուալլիմն իր հայ պաշտոնակցին հասցեագրված ուղերձում նշել է, որ «Սիրիայի ժողովրդի դեմ ագրեսիան կատարող կողմերից մեկը հայ ժողովրդի նկատմամբ Ցեղասպանություն իրականացնող նույն կողմն է»։
Հայաստանի եւ Սիրիայի արտաքին գործերի նախարարները ուղերձներ են փոխանակել՝ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակի կապակցությամբ:
Սիրիացի նախարարը նաեւ նշել է, որ «այդ քաղաքականությունը խարսխված է միահեծան իշխանության եւ սուլթանական սին երազանքների վրա, ինչը դատապարտված է ձախողման եւ ամենավատ հետեւանքներ կունենա ագրեսորի համար»:
ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն իր ուղերձում ասել է, որ համատեղ ուժերով կհաջողվի ընդլայնել եւ խորացնել հայ-սիրական փոխգործակցությունը։ Նա շեշտել է, որ հայ ժողովուրդը չի մոռանա այն մեծ մարդասիրական հոգածությունը, որը Սիրիայի ժողովուրդը դրսեւորել է՝ ապաստան տալով Ցեղասպանությունից փրկված իր զավակներին:

Cирийский министр намекнул на Турцию в послании к главе МИД Армении
Ереван/Медиамакс/. Министр иностранных дел Сирии Валид Муаллем в послании, адресованном своему армянскому коллеге, отметил, что «одна из сторон, осуществляющих агрессию против сирийского народа, является стороной, осуществившей Геноцид армян».
Министры иностранных дел Армении и Сирии обменялись посланиями по случаю 25-летия установления дипломатических отношений между двумя странами.
Сирийский министр отметил также, что «данная политика основана на единоличной власти и пустых мечтах о султанате, которые обречены на неудачу и повлекут худшие последствия для самого агрессора».
Глава МИД Армении Эдвард Налбандян в своем послании сказал, что совместными усилиями можно расширить и углубить армяно-сирийское взаимодействие. Он подчеркнул, что армянский народ никогда не забудет огромную гуманитарную поддержку, оказанную жителями Сирии после Геноцида.