Նալբանդյանն ու Լավրովը քննարկել են ՀՀ վարչապետի առաջիկա այցը
Երեւան: Մեդիամաքս: Հունվարի 19-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Մոսկվայում հանդիպել է Ռուսաստանի Դաշնության արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովին:
Նախարարները քննարկել են երկու երկրների ղեկավարների միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը, հաղորդում է ԱԳՆ-ն:
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Սերգեյ Լավրովն անդրադարձել են նաեւ ՀՀ վարչապետի՝ հաջորդ շաբաթ Մոսկվա կատարելիք պաշտոնական այցի նախապատրաստական աշխատանքներին։
Անդրադարձ է եղել նաեւ ԼՂ հիմնախնդրին, մասնավորապես, 2016 թվականին Վիեննայում և Սանկտ-Պետերբուրգում կայացած գագաթաժողովներին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարմանն առնչվող հարցերին:

Nalbandian and Lavrov discuss Armenian PM’s visit to Russia - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian had a meeting with Russian Foreign Minister Sergey Lavrov on January 19 in Moscow.
Armenian MFA informed that the Ministers discussed the process of implementation of the agreements reached by the heads of the two countries.
Edward Nalbandian and Sergey Lavrov also touched on preparations for Armenian Prime Minister’s official visit to Moscow, scheduled for the next week.
The parties talked about the NK issue as well, in particular, discussing implementation of the agreements reached at Vienna and St. Petersburg summits in 2016.