Վիգեն Սարգսյանը հանդիպել է Վրաստանի վարչապետի եւ պատրիարքի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Պաշտոնական այցով Վրաստանում գտնվող ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը հանդիպել է Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլիի հետ:
Հանդիպման ընթացքում ընդգծվել է երկու պետությունների բարեկամական հարաբերությունների բարձր մակարդակը, քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում փոխգործակցության ամրապնդման ու տարածաշրջանային անվտանգության հարցեր:
Կողմերը շեշտել են տարածաշրջանում խաղաղության եւ անվտանգության ապահովման կարեւորությունը՝ որպես տարածաշրջանի պետությունների կայուն զարգացման անհրաժեշտ նախապայման։
Դեկտեմբերի 21-ին կայացել է նաեւ Վիգեն Սարգսյանի հանդիպումը Համայն Վրաստանի կաթողիկոս-պատրիարք Իլիա Երկրորդի հետ:
Զրույցի ընթացքում քննարկվել են հայ-վրացական բարեկամական հարաբերությունները, անդրադարձ է կատարվել երկու բարեկամ ժողովուրդների զորացման ու ամրապնդման, համամարդկային արժեքների վրա հիմված համագործակցությունը զորացնելու հնարավորություններին:

Vigen Sargsyan meets with Georgian PM and Patriarch - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Minister of Defense Vigen Sargsyan, currently on an official visit to Georgia, met with Prime Minister of Georgia Giorgi Kvirikashvili.
The parties emphasized the high level of friendly relations between the two states, discussed strengthening of cooperation in defense sector and regional security.
They also stressed the importance of ensuring peace and safety in the region as a necessary precondition of sustainable development of the countries in the region.
On December 21 Vigen Sargsyan also met with Catholicos-Patriarch of All Georgia Ilia II.
During the meeting, the parties discussed Armenian-Georgian friendly relations and touched on opportunities for empowerement of the two nations and cooperation built on universal values.