Նալբանդյանն ու Վիսկոնտին կարեւորել են Համբուրգի հայտարարությունը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն այսօր ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ֆրանսիացի համանախագահ Ստեֆան Վիսկոնտիին:
ՀՀ ԱԳՆ-ում նշել են, որ զրուցակիցները քննարկել են ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորմանն առնչվող հարցեր։
Էդվարդ Նալբանդյանը շեշտել է, որ բանակցային գործընթացի առաջմղման համար հրամայական է Վիեննայում եւ Սանկտ Պետերբուրգում կայացած գագաթաժողովներին ձեռք բերված համաձայնությունների անշեղ իրականացումը:
Այս առումով կարեւորվել է Համբուրգում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ պետությունների պատվիրակությունների ղեկավարների հայտարարությունը:

Налбандян и Висконти подчеркнули важность гамбургского заявления - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян сегодня принял французского сопредседателя Минской группы ОБСЕ Стефана Висконти.
В МИД Армении отметили, что собеседники обсудили вопросы, касающиеся мирного урегулирования Карабахского конфликта.
Эдвард Налбандян подчеркнул, что для продвижения переговорного процесса необходимо неукоснительное выполнение договоренностей, достигнутых на саммитах в Вене и Санкт-Петербурге.
В этом плане была отмечена важность принятого в Гамбурге заявления глав делегаций стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ.