ՀՀ նախագահն ընդունել է ԵՄ հատուկ ներկայացուցչին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հարավային Կովկասի եւ Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Հերբերտ Զալբերին:
Սերժ Սարգսյանն ընդգծել է, որ ԵՄ հատուկ ներկայացուցչի հետ նախորդ բոլոր հանդիպումներն անցել են բաց եւ անկեղծ մթնոլորտում, եւ հույս հայտնել, որ այս հանդիպումը եւս իր բնույթով այդպիսին կլինի:
Նախագահը բարձր է գնահատել Եվրամիության հանձնառությունը՝ ԼՂ հակամարտության խաղաղ կարգավորման նպատակով կողմերի միջեւ վստահության մթնոլորտ ձեւավորելու հարցում:
Սերժ Սարգսյանը վերահաստատել է, որ հայկական կողմը պատրաստ է շարունակել կառուցողական քայլերը՝ ի նպաստ տարածաշրջանում խաղաղության եւ անվտանգության հաստատման:
ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչը նշել է, որ Հայաստան այցի շրջանակում հանդիպումներ է ունենում նաեւ քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների, այդ թվում՝ սահմանամերձ բնակավայրերի բնակիչների հետ:

Президент Армении принял спецпредставителя ЕС - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня спецпредставителя ЕС по вопросам Южного Кавказа и кризиса в Грузии Герберта Зальбера.
Серж Саргсян подчеркнул, что все предыдущие встречи со спецпредставителем ЕС проходили в открытой и искренней атмосфере, и выразил надежду, что данная встреча будет носить такой же характер.
Президент высоко оценил готовность Евросоюза установить атмосферу доверия между сторонами для мирного урегулирования Карабахского конфликта.
Серж Саргсян подтвердил, что армянская сторона готова продолжать конструктивные шаги для установления мира и безопасности в регионе.
Спецпредставитель ЕС отметил, что в рамках визита в Армению он встречается с представителями гражданского общества, в том числе - с жителями приграничных регионов.