Մաքֆոլը «շնորհակալություն» է հայտնել Միհրանյանին
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանում ԱՄՆ նախկին դեսպան Մայքլ Մաքֆոլն հեգնանքով շնորհակալություն է հայտնել ռուսաստանյան քաղաքագետ Անդրանիկ Միհրանյանին` ԱՄՆ-ում մարդու իրավունքների ոլորտում իրավիճակը բարելավելու համար:
«Առաքելությունը կատարված է: Շնորհակալություն Անդրանիկին ու Կրեմլին` ԱՄՆ-ում մարդու իրավունքները բարելավելու օգնության համար», - գրել է Մայքլ Մաքֆոլը ֆեյսբուքյան իր էջում:
Մեդիամաքսը հիշեցնում է, որ Անդրանիկ Միհրանյանը գլխավորում էր Ռուսաստանի կողմից Նյու Յորքում հիմնված «Ժողովրդավարության ու համագործակցության ինստիտուտը»:
Հուլիսի սկզբին հայտնի էր դարձել, որ ինստիտուտը ավարտում է իր գործունեությունը: Անդրանիկ Միհրանյանը Gazeta.ru-ին ասել էր, որ «Ինստիտուտի առաքելությունը կատարված է»: «ԱՄՆ-ում մարդու իրավունքների վիճակը բարելավվել է», - պարզաբանել էր նա:

Michael McFaul “thanks” Andranik Mihranyan
Yerevan /Mediamax/. Former U.S. Ambassador to Russia Michael McFaul sarcastically thanked political analyst Andranik Mihranyan for improving human rights in the U.S.
“Mission Accomplished! Thanks Andranik and Kremlin for your help in improving human rights in U.S.,” Michael McFaul posted on his Facebook.
Mediamax notes that Andranik Mihranyan headed “Institute of Democracy and Cooperation” established by Russia in the New York City.
In early July it became known that the Institute would cease its work. Andranik Mihranyan told Gazeta.ru that “the mission of the Institute accomplished.” “Human rights in the U.S. have improved,” he added.