Մաքֆոլը «շնորհակալություն» է հայտնել Միհրանյանին
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանում ԱՄՆ նախկին դեսպան Մայքլ Մաքֆոլն հեգնանքով շնորհակալություն է հայտնել ռուսաստանյան քաղաքագետ Անդրանիկ Միհրանյանին` ԱՄՆ-ում մարդու իրավունքների ոլորտում իրավիճակը բարելավելու համար:
«Առաքելությունը կատարված է: Շնորհակալություն Անդրանիկին ու Կրեմլին` ԱՄՆ-ում մարդու իրավունքները բարելավելու օգնության համար», - գրել է Մայքլ Մաքֆոլը ֆեյսբուքյան իր էջում:
Մեդիամաքսը հիշեցնում է, որ Անդրանիկ Միհրանյանը գլխավորում էր Ռուսաստանի կողմից Նյու Յորքում հիմնված «Ժողովրդավարության ու համագործակցության ինստիտուտը»:
Հուլիսի սկզբին հայտնի էր դարձել, որ ինստիտուտը ավարտում է իր գործունեությունը: Անդրանիկ Միհրանյանը Gazeta.ru-ին ասել էր, որ «Ինստիտուտի առաքելությունը կատարված է»: «ԱՄՆ-ում մարդու իրավունքների վիճակը բարելավվել է», - պարզաբանել էր նա:

Майкл Макфолл «поблагодарил» Андраника Миграняна
Ереван /Медиамакс/. Бывший посол США в России Майкл Макфолл саркастически поблагодарил российского политолога Андраника Миграняна за улучшение ситуации с правами человека в Америке.
«Миссия исполнена! Спасибо Андранику и Кремлю за помощь в улучшении прав человека в США», - написал Майкл Макфолл на своей странице в Фейсбуке.
Медиамакс отмечает, что Андраник Мигранян возглавлял учрежденный Россией «Институт демократии и сотрудничества» в Нью-Йорке.
В начале июля стало известно, институт прекращает свою работу. Андраник Мигранян сказал Gazeta.ru, что «миссия института закончена». «Ситуация с правами человека в США стала лучше», - пояснил он.