Սերժ Սարգսյանը երախտագիտություն է հայտնել Գերմանիային
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը երախտագիտություն է հայտնել Գերմանիայի իշխանություններին՝ Հայոց ցեղասպանության դատապարտման հարցում արտահայտած դիրքորոշման համար:
Այդ մասին ՀՀ նախագահն ասել է մայիսի 21-ին Ռիգայում՝ Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելի հետ հանդիպմանը:
Սերժ Սարգսյանը նաեւ շնորհակալություն է հայտնել Գերմանիայի կառավարության կողմից Հայաստանին ցուցաբերվող շարունակական աջակցության համար:
Հայաստանի նախագահը եւ Գերմանիայի կանցլերն անդրադարձել են Հայաստան-Եվրոպական միություն հարաբերություններին եւ զարգացման հեռանկարին:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել նաեւ Հարավային Կովկասի տարածաշրջանի խնդիրների, այդ թվում՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում ԼՂ հիմնախնդրի խաղաղ ճանապարհով կարգավորման բանակցային գործընթացի շուրջ:

Serzh Sargsyan expresses gratitude to Germany
Yerevan/Mediamax/. Armenian President Serzh Sargsyan expressed the gratitude to German authorities for their stance on condemning the Armenian Genocide.
The Armenian President said this during his meeting with German Chancellor Angela Merkel in Riga on May 21.
Serzh Sargsyan also thanked for the German government’s ongoing assistance to Armenia.
The Armenian President and German Chancellor touched upon Armenia-EU relations and prospects of development.
The sides exchanged opinions on the issues anc challenges in South Caucasus including the talks on NK peace process within the OSCE Minsk Group.