ՀՀ ԱԳՆ. Բաքուն տարօրինակ է արձագանքում միջնորդների կոչերին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Աշխատանքային այցով Փարիզում գտնվող ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների եւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկի հետ:
Ինչպես հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը, ապրիլի 29-ին տեղի ունեցած հանդիպմանը Հայաստանի արտգործնախարարը միջնորդների ուշադրությունը հրավիրել է վերջին շաբաթների ընթացքում Ադրբեջանի կողմից ամենաբարձր մակարդակով շարունակվող ռազմատենչ հռետորաբանության, բանակցությունների էությունն ու բովանդակությունը խեղաթյուրող հայտարարությունների, Հայաստանի հետ սահմանին եւ Լեռնային Ղարաբաղի հետ շփման գծում հրադադարի ռեժիմի կոպտագույն խախտումների եւ դիվերսիոն գործունեության վրա։
«Տարօրինակ ձեւով են Ադրբեջանի իշխանություններն արձագանքում հասարակություններին խաղաղության պատրաստելու համանախագահների կոչերին` համացանցում հրապարակելով իրենց իսկ կազմակերպած դիվերսիոն գործողության տեսագրությունը»,- ասել է Էդվարդ Նալբանդյանը։
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը, իր հերթին, գրառում է կատարել Թվիթերի էջում՝ «արդյունավետ եւ դրական գնահատելով Էդվարդ Նալբանդյանի հետ փարիզյան հանդիպումը»:

Yerevan. Mediamax. Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian who is on a working visit to Paris, met with the OSCE Minsk Group Co-Chairs and Personal Representative of OSCE Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzyk.
During the April 29 meeting, the Armenian FM called the mediators' attention to Azerbaijan's ongoing bellicose rhetoric on the highest-level over the past weeks, statements distorting the essence and content of negotiations, rough ceasefire violations on NK contact line and subversive actions, the press service of the Armenian Foreign Ministry reports.
''The Azerbaijani authorities give weird responses to the mediators' calls to prepare societies for peace by posting the video of the subversive action initiated by them on the internet'', said Edward Nalbandian.
In his turn, OSCE Minsk Group U.S. Co-Chair James Warlick tweeted that they had ''productive and positive talks with FM Edward Nalbandian in Paris''.