ՀՀ-ԵՄ կապերն առաջիկայում նոր փուլ կմտնեն, ասել է Սերժ Սարգսյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն ասել է, որ ՀՀ-Եվրամիություն հարաբերություններն առաջիկայում կմտնեն նոր փուլ:
Այս մասին նա ասել է ապրիլի 9-ին իտալացի խորհրդարանականների հետ ընթրիքի ընթացքում ունեցած ելույթում:
«Առաջիկայում՝ Արեւելյան գործընկերության Ռիգայի գագաթաժողովին ընդառաջ, կձեւավորվի Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունները կանոնակարգող նոր իրավական հիմքը, որից հետո մեր հարաբերությունները կմտնեն նոր փուլ»,- ասել է ՀՀ նախագահը:
Նրա խոսքով՝ Հայաստանն ու Եվրամիությունը բնական գործընկերներ են, քանի որ «այդ գործընկերությունն առաջին հերթին հիմնված է արժեքների վրա»:
«Հայերն ու հայկական քաղաքակրթությունը եվրոպական քաղաքակրթության մասնիկն են, իսկ մեր պետությունը հանձնառու է առաջ մղելու այդ արժեքները»,-հավելել է Սերժ Սարգսյանը:

Yerevan /Mediamax/. Armenian President Serzh Sargsyan said that Armenia-EU relations will enter a new phase in near future.
He said this during his speech at the dinner with Italian MPs on April 9.
''In near future, ahead of the Eastern Partnership Riga Summit, the new legal basis regulating Armenia-EU relations will be established, and our relations will enter a new phase afterwards'', said the Armenian President.
According to him, Armenia and European Union are natural partners as ''the partnership is based on values in the first place''.
''Armenians and Armenian civilizations make part of European civilization and our state is committed to promoting the values'', added Serzh Sargsyan.