Հայաստան կայցելի Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարար Ֆրանկ Վալտեր Շտայնմայերը
Երեւան: Մեդիամաքս: Հոկտեմբերի 23-ին պաշտոնական այցով Երեւան կայցելի Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարար Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերը:
Նախարարին կընդունի ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը։
Հոկտեմբերի 23-ին տեղի կունենան Հայաստանի եւ Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարարների բանակցությունները, որոնց կհետեւի համատեղ մամլո ասուլիս։
Նույն օրը Գերմանիայի արտգործնախարարը կայցելի Ծիծեռնակաբերդ, որտեղ հարգանքի տուրք կմատուցի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Մեդիամաքս-ը հիշեցնում է, որ 2013թ. մարտին Հայաստան էր այցելել Գերմանիայի Բունդեսթագի նախագահ Նորբերթ Լամմերթը, իսկ 2012թ. մարտին Երեւանում էր գտնվում ԱԳ նախարար Գիդո Վեստերվելլեն:

Yerevan /Mediamax/. German Foreign Minister Frank-Walter Steinmeier will pay an official visit to Yerevan on October 23.
The Minister will be received by Armenian President Serzh Sargsyan.
On October 23, Armenian and German Foreign Ministers will hold talks followed by a joint press conference.
On the same day, German FM will visit Tsitsernakaberd where he will pay homage to the memory of victims of Armenian Genocide.
Mediamax recalls that President of German Bundestag Norbert Lammert visited Armenian in March 2013 and Foreign Minister Guido Westerwelle was in Yerevan in March 2012.