Հայաստան կայցելի Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարար Ֆրանկ Վալտեր Շտայնմայերը
Երեւան: Մեդիամաքս: Հոկտեմբերի 23-ին պաշտոնական այցով Երեւան կայցելի Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարար Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերը:
Նախարարին կընդունի ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը։
Հոկտեմբերի 23-ին տեղի կունենան Հայաստանի եւ Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարարների բանակցությունները, որոնց կհետեւի համատեղ մամլո ասուլիս։
Նույն օրը Գերմանիայի արտգործնախարարը կայցելի Ծիծեռնակաբերդ, որտեղ հարգանքի տուրք կմատուցի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Մեդիամաքս-ը հիշեցնում է, որ 2013թ. մարտին Հայաստան էր այցելել Գերմանիայի Բունդեսթագի նախագահ Նորբերթ Լամմերթը, իսկ 2012թ. մարտին Երեւանում էր գտնվում ԱԳ նախարար Գիդո Վեստերվելլեն:

Армению посетит глава МИД Германии Франк-Вальтер Штайнмайер
Ереван /Медиамакс/. 23 октября с официальным визитом Ереван посетит министр иностранных дел Германии Франк-Вальтер Штайнмайер.
Министра примет президент Армении Серж Саргсян.
23 октября состоятся переговоры глав МИД Армении и Германии, за которыми последует совместная пресс-конференция.
В тот же день министр иностранных дел Германии посетит Цицернакаберд, где воздаст дань уважения памяти жертв Геноцида армян.
Медиамакс напоминает, что в марте 2013г Армению посетил председатель Будестага Германии Норберт Ламмерт, а в марте 2012г в Ереване находился министр иностранных дел Гидо Вестервелле.