UWC քոլեջներում հայտերը ընդունվում են մինչեւ նոյեմբերի 17-ը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: UWC Հայաստանի ազգային կոմիտեն հայտնում է, որ UWC համակարգում 2016-2018 թթ. ուսանելու համար ՀՀ քաղաքացիների հայտերը ընդունվելու են մինչեւ նոյեմբերի 17 ներառյալ:
UWC քոլեջներ ընդունվում են սոցիալապես ակտիվ եւ ստեղծագործ 16-17 տարեկան պատանիներ: UWC-ում գործում է ուսման գրանտների համակարգ, որը թույլ է տալիս ուսանողներին կրթություն ստանալ UWC քոլեջներում՝ անկախ ծնողների ֆինանսական հնարավորություններից: Ուսանողները ընտրվում են երկրների ազգային կոմիտեների կողմից:
Ուսման հայտերը ընդունվում են UWC Հայաստանի ազգային կոմիտեի կայքում՝ http://www.am.uwc.org/:
UWC-ն (United World Colleges)՝ կրթական համակարգ է, որը ստեղծվել է 1962 թ-ին: Այն ներառում է 15 քոլեջ` ԱՄՆ-ում, Կանադայում, Մեծ Բրիտանիայում, Գերմանիայում, Հայաստանում, Սինգապուրում, Իտալիայում, Հոլանդիայում, Նորվեգիայում, Հնդկաստանում, Բոսնիա եւ Հերցեգովինայում, Չինաստանում, Կոստա Ռիկայում եւ Սվազիլենդում:
UWC Dilijan College-ը բացվել է 2014 թվականին: Այս տարի քոլեջում սովորում են 190 պատանիներ աշխարհի 63 երկրներից՝ Ռուսաստանից, Հայաստանից, ԱՊՀ այլ երկրներից, Եվրոպայից, Մերձավոր Արեւելքից, Աֆրիկայից, Հյուսիսային ու Հարավային Ամերիկայից եւ Ավստրալիայից:
UWC համակարգում ընդգրկված են հայաստանցի 43 ուսանողներ, որոնցից 21-ը սովորում են UWC Dilijan College-ում:
UWC քոլեջներում ուսուցումը անցկացվում է Միջազգային բակալավրիատի (IB) երկամյա նախաբուհական ծրագրով՝ անգլերեն լեզվով:

Application deadline for UWC colleges is November 17 - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. The UWC National Committee of Armenia reports that applications for 2016-2018 academic year in UWC colleges will be admitted from Armenian citizens till November 17 inclusive.
The UWC colleges welcome socially active and creative teenagers aged 16-17. The UWC has a grants system which allows the young people to study at UWC colleges irrespective of their parents’ financial situation.
Students from various states are selected by the national committees of their countries.
The applications are available on the website of UWC National Committee of Armenia-http://www.am.uwc.org/.
UWC (United World College) is an educational system founded in 1962 which comprises 15 colleges in U.S., Canada, UK, Germany, Armenia, Singapore, Italy, the Netherlands, Norway, India, Bosnia and Herzegovina, China, Costa Rica and Swaziland.
UWC Dilijan College opened last year and already 190 girls and boys from 63 countries - Russia, Armenia and other CIS countries, Europe and Asia, Middle East and Africa, North and South Americas, Australia - study at the college this year.
43 students from Armenia go to UWC colleges, and 21 of them study at UWC Dilijan College.
The language of instruction at UWC colleges is English, and students earn International Baccalaureate (IB) Diploma upon graduation.