UWC քոլեջներում հայտերը ընդունվում են մինչեւ նոյեմբերի 17-ը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: UWC Հայաստանի ազգային կոմիտեն հայտնում է, որ UWC համակարգում 2016-2018 թթ. ուսանելու համար ՀՀ քաղաքացիների հայտերը ընդունվելու են մինչեւ նոյեմբերի 17 ներառյալ:
UWC քոլեջներ ընդունվում են սոցիալապես ակտիվ եւ ստեղծագործ 16-17 տարեկան պատանիներ: UWC-ում գործում է ուսման գրանտների համակարգ, որը թույլ է տալիս ուսանողներին կրթություն ստանալ UWC քոլեջներում՝ անկախ ծնողների ֆինանսական հնարավորություններից: Ուսանողները ընտրվում են երկրների ազգային կոմիտեների կողմից:
Ուսման հայտերը ընդունվում են UWC Հայաստանի ազգային կոմիտեի կայքում՝ http://www.am.uwc.org/:
UWC-ն (United World Colleges)՝ կրթական համակարգ է, որը ստեղծվել է 1962 թ-ին: Այն ներառում է 15 քոլեջ` ԱՄՆ-ում, Կանադայում, Մեծ Բրիտանիայում, Գերմանիայում, Հայաստանում, Սինգապուրում, Իտալիայում, Հոլանդիայում, Նորվեգիայում, Հնդկաստանում, Բոսնիա եւ Հերցեգովինայում, Չինաստանում, Կոստա Ռիկայում եւ Սվազիլենդում:
UWC Dilijan College-ը բացվել է 2014 թվականին: Այս տարի քոլեջում սովորում են 190 պատանիներ աշխարհի 63 երկրներից՝ Ռուսաստանից, Հայաստանից, ԱՊՀ այլ երկրներից, Եվրոպայից, Մերձավոր Արեւելքից, Աֆրիկայից, Հյուսիսային ու Հարավային Ամերիկայից եւ Ավստրալիայից:
UWC համակարգում ընդգրկված են հայաստանցի 43 ուսանողներ, որոնցից 21-ը սովորում են UWC Dilijan College-ում:
UWC քոլեջներում ուսուցումը անցկացվում է Միջազգային բակալավրիատի (IB) երկամյա նախաբուհական ծրագրով՝ անգլերեն լեզվով:

Заявки на учебу в колледжах UWC принимаются до 17 ноября - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Национальный Комитет UWC Армения сообщает, что заявки для обучения в системе UWC на учебный период 2016-2018 гг. принимаются от граждан Армении до 17 ноября включительно.
В колледжи UWC принимают социально активных и творчески одаренных подростков 16-17 лет. В UWC действует система грантов на обучение, которая позволяет студентам получать образование в колледжах UWC вне зависимости от финансового положения родителей.
Студенты из разных государств отбираются национальными комитетами своих стран.
Заявки на обучение принимаются на сайте Национального Комитета UWC Армения - http://www.am.uwc.org/.
UWC (United World College) - образовательная система, основанная в 1962 году, в которую входят 15 колледжей в США, Канаде, Великобритании, Германии, Армении, Сингапуре, Италии, Нидерландах, Норвегии, Индии, Боснии и Герцеговине, Китае, Коста-Рике и Свазиленде.
UWC Dilijan College открыл свои двери в прошлом году, а в этом году в колледже обучаются уже 190 юношей и девушек из 63 стран мира - России, Армении, других государств СНГ, Европы и Азии, Ближнего Востока и Африки, Северной и Южной Америки, Австралии.
43 студента из Армении проходят обучение в колледжах UWC, 21 из них учатся в UWC Dilijan College.
Обучение в колледжах UWC ведется по двухгодичной предуниверситетской программе международного бакалавриата (IB) на английском языке.