ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում ներկայացվել են Հայաստանի պաշտպանական բարեփոխումները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի գլխավորած պատվիրակությունը ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում մասնակցել է Քաղաքական եւ գործընկերության կոմիտե+Հայաստան ձեւաչափով հանդիպմանը:
Հանդիպման ընթացքում Դաշինքի անդամ եւ գործընկեր երկրների ներկայացուցիչներին Հայաստանի պատվիրակությունը ներկայացրել է պաշտպանական բարեփոխումների ընթացքն ու հեռանկարները: Քննարկվել եւ համաձայնեցվել են Պլանավորման եւ վերանայման գործընթացի (PARP) շրջանակներում Հայաստանի 2014թ. Գործընկերության նպատակները:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարեւորել են պաշտպանական բարեփոխումների բնագավառում ՆԱՏՕ-ի հետ համագործակցության շարունակականության ապահովումը:
Դավիթ Տոնոյանը նաեւ հանդիպել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի՝ քաղաքական եւ անվտանգության հարցերով տեղակալ, դեսպան Տերի Ստամատոպուլոսի հետ:
Կողմերը կարծիքներ են փոխանակել ՆԱՏՕ-ի հետ համագործակցության հեռանկարների, միջազգային եւ տարածաշրջանային անվտանգության շուրջ:

Yerevan /Mediamax/. The delegation headed by First Deputy Minister of Defense of Armenia Davit Tonoyan took part in the meeting in Political and Partnership Committee +Armenia format in NATO Headquarters.
During the meeting, the Armenian delegation presented the process and prospects of defense reforms to the representatives of the member and partner states of the Alliance. Armenia’s 2014 Partnership objectives have been discussed and agreed upon within the Planning and Review Process (PARP).
At the meeting, the sides stressed the importance of ensuring continuity of cooperation with NATO in defense reforms field.
Davit Tonoyan also met with NATO Assistant Secretary General for Political Affairs and Security Policy, Ambassador Thrasyvoulos Terry Stamatopoulos.
The sides exchanged opinions on prospects of cooperation with NATO as well as international and regional issues.