ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում ներկայացվել են Հայաստանի պաշտպանական բարեփոխումները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի գլխավորած պատվիրակությունը ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում մասնակցել է Քաղաքական եւ գործընկերության կոմիտե+Հայաստան ձեւաչափով հանդիպմանը:
Հանդիպման ընթացքում Դաշինքի անդամ եւ գործընկեր երկրների ներկայացուցիչներին Հայաստանի պատվիրակությունը ներկայացրել է պաշտպանական բարեփոխումների ընթացքն ու հեռանկարները: Քննարկվել եւ համաձայնեցվել են Պլանավորման եւ վերանայման գործընթացի (PARP) շրջանակներում Հայաստանի 2014թ. Գործընկերության նպատակները:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարեւորել են պաշտպանական բարեփոխումների բնագավառում ՆԱՏՕ-ի հետ համագործակցության շարունակականության ապահովումը:
Դավիթ Տոնոյանը նաեւ հանդիպել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի՝ քաղաքական եւ անվտանգության հարցերով տեղակալ, դեսպան Տերի Ստամատոպուլոսի հետ:
Կողմերը կարծիքներ են փոխանակել ՆԱՏՕ-ի հետ համագործակցության հեռանկարների, միջազգային եւ տարածաշրջանային անվտանգության շուրջ:

В штаб-квартире НАТО представлены оборонные реформы Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Делегация Армении во главе с первым замминистра обороны Давидом Тонояном приняла участие во встрече в формате Комитет по политике и партнерству + Армения в штаб-квартире НАТО.
На встрече делегация Армении представила государствам-членам и странам-партнерам НАТО процесс и перспективы оборонных реформ. Были обсуждены и согласованы цели партнерства с Арменией на 2014 год в рамках Процесса планирования и анализа (PARP).
Стороны отметили важность обеспечения непрерывности сотрудничества с НАТО в сфере оборонных реформ.
Давид Тоноян встретился также с помощником генерального секретаря НАТО по политическим вопросам и политике безопасности, послом Терри Стаматопулосом.
Стороны обменялись мнениями о перспективах сотрудничества с НАТО, международной и региональной безопасности.