Արսեն Խոջոյանը Ադրբեջանից վերադարձվել է հայրենիք
Երեւան: Մեդիամաքս: Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) հովանու ներքո այսօր Ադրբեջանը հայկական կողմին է հանձնել հայ-ադրբեջանական սահմանը հատած ՀՀ քաղաքացի Արսեն Խոջոյանին:
ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանի փոխանցմամբ, Արսեն Խոջոյանին տեղափոխել են Իջեւանի հիվանդանոց զննության:
ՀՀ քաղաքացուն հայաստանյան պաշտոնյաների խնամքին է հանձնվել ադրբեջանական Ղազախ եւ հայկական Իջեւան քաղաքների միջեւ անցնող ճանապարհին՝ միջազգային սահմանի վրա։
«Մինչ հայրենադարձումը ԿԽՄԿ-ի պատվիրակներն այցելել են ՀՀ քաղաքացուն՝  ազատազրկման պայմանները եւ նրա հանդեպ վերաբերմունքը գնահատելու նպատակով։ Կազմակերպության ներկայացուցիչները նաեւ կապ են պահպանել Հայաստանում նրա ընտանիքի հետ»,- ասված է ԿԽՄԿ տարածած հաղորդագրության մեջ։

Из азербайджанского плена на родину возвращен гражданин Армении
Ереван /Медиамакс/. Под патронажем Международного Комитета Красного Креста (МККК) Азербайджан передал сегодня армянской стороне гражданина Армении Арсена Ходжояна, пересекшего в марте армяно-азербайджанскую границу.
По словам пресс-секретаря министерства обороны Армении Арцруна Ованисяна, Арсен Ходжоян доставлен в больницу города Иджеван на обследование.
Гражданин Армении был передан на попечение официальных лиц Армении на дороге между азербайджанским городом Казах и армянским городом Иджеван - на международной границе.
«Делегаты МККК посещали гражданина Армении до репатриации, чтобы оценить условия содержания и обращения с ним. Представители организации поддерживали связь также с его семьей в Армении»,- говорится в распространенном МККК сообщении.