Արսեն Խոջոյանը Ադրբեջանից վերադարձվել է հայրենիք
Երեւան: Մեդիամաքս: Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) հովանու ներքո այսօր Ադրբեջանը հայկական կողմին է հանձնել հայ-ադրբեջանական սահմանը հատած ՀՀ քաղաքացի Արսեն Խոջոյանին:
ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանի փոխանցմամբ, Արսեն Խոջոյանին տեղափոխել են Իջեւանի հիվանդանոց զննության:
ՀՀ քաղաքացուն հայաստանյան պաշտոնյաների խնամքին է հանձնվել ադրբեջանական Ղազախ եւ հայկական Իջեւան քաղաքների միջեւ անցնող ճանապարհին՝ միջազգային սահմանի վրա։
«Մինչ հայրենադարձումը ԿԽՄԿ-ի պատվիրակներն այցելել են ՀՀ քաղաքացուն՝  ազատազրկման պայմանները եւ նրա հանդեպ վերաբերմունքը գնահատելու նպատակով։ Կազմակերպության ներկայացուցիչները նաեւ կապ են պահպանել Հայաստանում նրա ընտանիքի հետ»,- ասված է ԿԽՄԿ տարածած հաղորդագրության մեջ։

Arsen Khojoyan repatriated from Azerbaijan
Yerevan /Mediamax/. Under the aegis of International Committee of the Red Cross (ICRC), Armenian citizen Arsen Khojoyan who crossed Armenia-Azerbaijan border was repatriated to Armenia today.
According to Armenian Defense Ministry's spokesman Artsrun Hovhannisyan, Arsen Khojoyan was taken to Ijevan hospital for medical examination.
The Armenian citizen was given to the charge of Armenian officials on the road passing through Azerbaijani Ghzakh and Armenian Ijevan towns, on the international border.
''Before repatriation, the ICRC delegates went to visit the Armenian citizen to assess the conditions of imprisonment and treatment to him. The organization representatives also contacted his family in Armenia'', the press release disseminated by the ICRC.