Սեյրան Օհանյան. Հայաստանը ցանկանում է ընթացք տալ հայրենական ռազմական արդյունաբերությանը - Mediamax.am
8396 դիտում
Սեյրան Օհանյան. Հայաստանը ցանկանում է ընթացք տալ հայրենական ռազմական արդյունաբերությանը
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն այսօր ասել է, որ Հայաստանը ցանկանում է ընթացք տալ հայերենական ռազմական արդյունաբերությանը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այդ մասին նա ասել է Հայաստանի հուսիս-արեւելյան սահմանի ուղղությամբ տեղակայված առաջնագծում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ:
Նախարարը նշել է, որ ներկայումս մշակվում է ռազմական արդյունաբերության հայեցակարգ եւ հաստատվում են ոլորտի զարգացման ծրագրերը:
Սեյրան Օհանյանի խոսքով, Հայաստանն այս ուղղությամբ համագործակցելու է այն կազմակերպությունների հետ, որոնց երկրների հետ արդեն համագործակցության փորձ կա:
Խոսելով սպառազինությունների համալրման մասին՝ նա ասել է, որ Հայաստանն այսօր ուշադրություն է դարձնում հեռահար խոցման միջոցների ձեռքբերմանը:

Сейран Оганян: Армения хочет дать ход национальной военной промышленности
Ереван /Медиамакс/. Министр обороны Сейран Оганян заявил сегодня, что Армения хочет дать ход национальной военной промышленности.
Как сообщает Медиамакс, он сказал об этом в ходе беседы с журналистами в одной из военных частях на северо-восточном направлении.
Министр отметил, что на данный момент разрабатывается концепция военной промышленности и утверждаются программы развития сферы.
По словам Сейрана Оганяна, Армения будет сотрудничать в этом направлении с теми организациями, со странами которых уже есть опыт сотрудничества.
Говоря о пополнении вооружений, министр сказал, что сегодня Армения обращает внимание на приобретение средств дальнего поражения.