ՀՀ ՊՆ. «Բարի գալուստ դժոխք» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը հայտնել է, որ հակառակորդը լայնամասշտաբ գրոհ է սկսել:
«Բարի գալուստ դժոխք»,- գրել է Շուշան Ստեփանյանն ու տեղեկացրել, որ կեսօրին մոտ Ադրբեջանի զինված ուժերը, մարտադաշտ նետելով ռեզերվային ուժեր եւ մեծաքանակ ռազմական տեխնիկա, ներառյալ՝ տանկեր եւ հրետանի, լայնամասշտաբ գրոհ են սկսել Արցախի եւ Ադրբեջանի միջեւ շփման գծի հարավային ուղղությամբ:
«Հակառակորդի կողմից անտեսվում է նաեւ Իրանի Իսլամական Հանրապետության տարածքի անվտանգությունը: Մեթոդաբար եւ շարունակաբար ոչնչացվում են հակառակորդի մեծաթիվ կարողություններ»,- ասել է Շուշան Ստեփանյանը:

Photo: panArmenian photo
Yerevan /Mediamax/. Spokeswoman of Armenian Defense Ministry Shushan Stepanyan has announced that Azerbaijan has launched a large-scale attack.
“Welcome to hell,” Shushan Stepanyan wrote, adding that in the afternoon, the Azerbaijani armed forces have launched a large-scale offensive in the southern section of the line of contact between Artsakh and Azerbaijan, using reserve forces and a large amount of military equipment, including tanks and artillery.
“The enemy also disregards the security of the Islamic Republic of Iran. Numerous capacities of the enemy are being destroyed methodically and continuously,” Shushan Stepanyan said.