ՀՀ ՊՆ. «Բարի գալուստ դժոխք» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը հայտնել է, որ հակառակորդը լայնամասշտաբ գրոհ է սկսել:
«Բարի գալուստ դժոխք»,- գրել է Շուշան Ստեփանյանն ու տեղեկացրել, որ կեսօրին մոտ Ադրբեջանի զինված ուժերը, մարտադաշտ նետելով ռեզերվային ուժեր եւ մեծաքանակ ռազմական տեխնիկա, ներառյալ՝ տանկեր եւ հրետանի, լայնամասշտաբ գրոհ են սկսել Արցախի եւ Ադրբեջանի միջեւ շփման գծի հարավային ուղղությամբ:
«Հակառակորդի կողմից անտեսվում է նաեւ Իրանի Իսլամական Հանրապետության տարածքի անվտանգությունը: Մեթոդաբար եւ շարունակաբար ոչնչացվում են հակառակորդի մեծաթիվ կարողություններ»,- ասել է Շուշան Ստեփանյանը:

Пресс-секретарь минобороны Армении: «Добро пожаловать в ад» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Пресс-секретарь Минобороны Армении Шушан Степанян сообщила, что противник начал широкомасштабную атаку на южном направлении.
«Добро пожаловать в ад», - написала Шушан Степанян, добавив, что во второй половине дня вооруженные силы Азербайджана начали широкомасштабное наступление к югу от линии соприкосновения между Арцахом и Азербайджаном, введя в бой резервные силы и большое количество военной техники, включая танки и артиллерию.
«Противник игнорирует также безопасность территории Ирана. Многочисленные возможности противника методично и непрерывно уничтожаются», - сказала Шушан Степанян.