ՀՀ զորամիավորումները բերվել են մարտական պատրաստականության - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ ռազմական դրության պայմաններում ՀՀ զինված ուժերի զորամիավորումները բերված են մարտական պատրաստականության լրիվ աստիճանի:
«Զորամասերում բացազատվել են անձնակազմի եւ տեխնիկայի ընդունման կետեր, իրականացվել է ստորաբաժանումների լրահամալրում: Միեւնույն ժամանակ, ստորաբաժանումները զբաղեցրել են պաշտպանու¬թյան շրջաններ:
Լրահամալրումն իրականացվել է տեղական ինքնակառավարման մարմինների եւ Երկրապահ կամավորական միության տեղական բաժինների հետ փոխգործակցությամբ»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

Yerevan /Mediamax/. Ministry of Defense of Armenia has announced that the units of the Armenian Armed Forces are brought to the full level of combat readiness.
“Military bases have opened the receiving points for personnel and equipment and supplemented the units. At the same time, military units took their positions in the defense lines.
Units have been supplemented in cooperation with local administration bodies and local offices of the Yerkrapah Volunteer Union,” the ministry said in a statement.