Հակառակորդը գիշերը մոտ 60 զինծառայողի կորուստ է ունեցել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանն այսօր ասել է, որ Արցախում սահմանի հարավային եւ հյուսիսային ուղղություններով գիշերվա համառ մարտերի ընթացքում հակառակորդը մոտ 60 զինծառայողի եւ զգալի թվով զրահատեխնիկայի կորուստ է ունեցել:
Նա նշել է, որ այսօր Վարդենիսի ուղղությամբ արդբեջանական ԱԹՍ-ները եւ օդուժը հարված են հասցրել, հարված են հասցրել նաեւ խաղաղ բնակիչների, քաղաքացիական ավտոբուսի ուղղությամբ:
«Օդուժ է կիրառվել հայկական զինված ուժերի դիրքերի ուղղությամբ, այս պահի դրությամբ կորուստներ չունենք, մարտերը շարունակվում են»,- ասել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:

Ночью Азербайджан потерял 60 военнослужащих - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Представитель минобороны Армении Арцрун Ованнисян сообщил сегодня, что в ходе упорных ночных боев на южном и северном направлениях Азербайджан потерял около 60 военнослужащих и значительное количество бронетехники.
Он отметил, что сегодня азербайджанские беспилотники и авиация нанесли удар в направлении Вардениса, в том числе - по мирным жителям и гражданскому автобусу.
«Авиация была применена в направлении позиций вооруженных сил Армении, на данный момент потерь с нашей стороны нет, боевые действия продолжаются», - сказал Арцрун Ованнисян.