Հակառակորդը գիշերը մոտ 60 զինծառայողի կորուստ է ունեցել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանն այսօր ասել է, որ Արցախում սահմանի հարավային եւ հյուսիսային ուղղություններով գիշերվա համառ մարտերի ընթացքում հակառակորդը մոտ 60 զինծառայողի եւ զգալի թվով զրահատեխնիկայի կորուստ է ունեցել:
Նա նշել է, որ այսօր Վարդենիսի ուղղությամբ արդբեջանական ԱԹՍ-ները եւ օդուժը հարված են հասցրել, հարված են հասցրել նաեւ խաղաղ բնակիչների, քաղաքացիական ավտոբուսի ուղղությամբ:
«Օդուժ է կիրառվել հայկական զինված ուժերի դիրքերի ուղղությամբ, այս պահի դրությամբ կորուստներ չունենք, մարտերը շարունակվում են»,- ասել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:

Azerbaijan loses around 60 troops overnight
Yerevan /Mediamax/. Armenian Defense Ministry representative Artsrun Hovhannisyan has stated today that Azerbaijan has lost around 60 troops and a large amount of military equipment overnight during the intense fighting in the southern and northern sections of the Artsakh-Azerbaijan line of contact.
He has added that Azerbaijan has fired at Armenia’s Vardenis district, using UAVs and air force, and fired in the direction of civilians and a civilian bus.
“The air force was used against the positions of Armenian armed forces. At the moment, we have no casualties. The fighting continues,” said Artsrun Hovhannisyan.