ՌԴ-ն նախատեսում է Հայաստանի հետ ռազմական պայմանագրեր կնքել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսական կողմը նախատեսում է «Բանակ-2020» ֆորումի ընթացքում Հայաստանի հետ պայմանագրեր կնքել ռազմական արտադրանքի մատակարարման մասին:
Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը, այդ մասին ասել է ՌԴ Ռազմատեխնիկական համագործակցության դաշնային ծառայության մամուլի քարտուղար Մարիա Վորոբյովան:
«Օգտվելով ստեղծված իրավիճակում գործընկերների հետ երես առ երես հանդիպելու արժեքավոր հնարավորությունից, մենք նախատեսում ենք կնքել մի շարք պայմանագրեր, մասնավորապես, Բելառուսի, Ղազախստանի և Հայաստանի հետ», - ասել է Մարիա Վորոբյովան:
Նա պարզաբանել է, որ «պայմանագրերը կվերաբերեն ինչպես վերջնական արտադրանքի մատակարարումներին, այնպես էլ նախկինում մատակարարված տեխնիկայի սպասարկմանը»:

Россия планирует подписать военные контракты с Арменией - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Российская сторона планирует подписать на форуме «Армия-2020» контракты на поставку продукции военного назначения с Арменией.
Как сообщает ТАСС, об этом сказала пресс-секретарь Федеральной службы по военно-техническому сотрудничеству Мария Воробьева.
«Пользуясь столь ценной в нынешней ситуации возможностью встретиться с партнерами лицом к лицу, мы запланировали заключение ряда контрактов, в частности с Белоруссией, Казахстаном и Арменией», - сказала Мария Воробьева.
Она уточнила, что «контракты затронут как тематику поставок конечной продукции, и сервисного обслуживания ранее поставленной техники».