30 քաղաքացի բերման է ենթարկվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ապրիլի 19-ին՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ, ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումներ բերման է ենթարկվել 30 քաղաքացի, Մեդիամաքսին տեղեկացրել է Ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի եւ լրատվության վարչությունը:
Ազգային ժողովի պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանն իր կողմնակիցների հետ շարունակում է բողոքի երթը Երեւանի փողոցներով: Ոստիկանությունը միջոցներ է ձեռնարկում հասարակական կարգի պահպանման համար:
Ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի եւ լրատվության վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է.
«Ոստիկանությունը շարունակելու է օրենքով սահմանված կարգով բերման ենթարկել բոլոր այն անձանց, ովքեր թույլ են տալիս հասարակական կարգի դեմ ուղղված իրավախախտումներ: Եթե վարչական ձերբակալման օրենքով սահմանված ժամկետում բերված անձինք ազատ չեն արձակվում, ապա ընդունել ի գիտություն, որ նախաքննության մարմնի միջոցով ստուգվում է նրանց մասնակցությունը կատարված հանցագործություններին»:
Ապրիլի 18-ին՝ ժամը 17:30-ի դրությամբ, բողոքի ակցիաների ընթացքում բերման ենթարկված քաղաքացիների թիվը հասել էր 84-ի:

30 citizens detained - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. As of April 19, 11.00 the Armenian Police detained 30 citizens who are currently at various police departments, Department of Public Relations and Information of Police told Mediamax.
Together with his supporters member of the Armenian National Assembly Nikol Pashinyan continues the protest on streets of Yerevan. The police are taking measures to maintain the public order.
Head of the Department of Public Relations and Information of the Armenian Police Ashot Aharonyan wrote on his Facebook page:
“In accordance with the law, the Police will continue to detain citizens who violate the public order. It should be remarked that in case certain administrative detainees are not released by the deadlines provided for by the law, their participation in the crimes is being investigating by the police.”