ՊՆ-ն անանուն հարցումով կպարզի զորամասերի ներքին իրավիճակը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն անանուն սոցիոլոգիական հարցումներ կանցկացնի բոլոր զորացրվածների շրջանում՝ այս զորացրումից սկսած:
Այս մասին այսօր լրագրողներին հայտնել է պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը:
Նախարարության նոր՝ «Դիտակետ» նախագծի շրջանակում յուրաքանչյուր զորացրվածի տուն կայցելեն սոցիոլոգներ, որոնք մոտ 50 հարցից կազմված հարցաթերթի միջոցով կպարզեն զորամասում եղած հարաբերությունները, կենցաղային պայմանները, արդարության սկզբունքները եւ այլ հարցեր։
«Նշվելու է միայն զորամասը, ապահովելու ենք զորացրվածի անձի գաղտնիությունը, իսկ հավաքված տվյալները կպահպանվեն մեր ընդհանուր բազայում։ Արդեն սեպտեմբերին կունենանք այդ պատասխանների հիման վրա ձեւավորված ամբողջական պատկեր»,- ասել է Վիգեն Սարգսյանը։

Минобороны Армении выяснит обстановку в частях путем анонимных опросов - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министерство обороны Армении начнет проводить анонимные социологические опросы среди всех демобилизованных из Вооруженных сил.
Об этом журналистам сообщил сегодня министр обороны Виген Саргсян.
В рамках нового проекта министерства «Наблюдательный пункт» каждого демобилизованного военнослужащего посетят социологи и предложат ответить на
50 вопросов о взаимоотношениях в части, бытовых условиях и др.
«Мы обеспечим конфиденциальность участников опроса, а собранные данные будут храниться в нашей общей базе. Уже в сентябре будем иметь полную картину, сформированную на основе этих ответов»,- отметил Виген Саргсян.