ՊՆ-ն անանուն հարցումով կպարզի զորամասերի ներքին իրավիճակը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն անանուն սոցիոլոգիական հարցումներ կանցկացնի բոլոր զորացրվածների շրջանում՝ այս զորացրումից սկսած:
Այս մասին այսօր լրագրողներին հայտնել է պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը:
Նախարարության նոր՝ «Դիտակետ» նախագծի շրջանակում յուրաքանչյուր զորացրվածի տուն կայցելեն սոցիոլոգներ, որոնք մոտ 50 հարցից կազմված հարցաթերթի միջոցով կպարզեն զորամասում եղած հարաբերությունները, կենցաղային պայմանները, արդարության սկզբունքները եւ այլ հարցեր։
«Նշվելու է միայն զորամասը, ապահովելու ենք զորացրվածի անձի գաղտնիությունը, իսկ հավաքված տվյալները կպահպանվեն մեր ընդհանուր բազայում։ Արդեն սեպտեմբերին կունենանք այդ պատասխանների հիման վրա ձեւավորված ամբողջական պատկեր»,- ասել է Վիգեն Սարգսյանը։

Armenia to clear inner situation in army units via anonymous survey - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The Defense Ministry of Armenia will conduct anonymous surveys among all demobilized soldiers, starting from the upcoming demobilization.
Defense Minister Vigen Sargsyan told the press about the initiative today.
In the framework of the Ministry’s new “Lookout” program, sociologists will visit the demobilized soldiers and find out about the relations, living conditions, fair treatment, and other details of the life in military units via a 50-question survey.
“We will indicate only the unit and maintain anonymity of the soldiers. The collected information will be kept in our common database. We’ll have the full picture, based on the soldiers’ answers, as soon as in September,” Vigen Sargsyan said.