Զոհված զինծառայողների ընտանիքները մինչեւ տարեվերջ բնակարան կունենան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարությունն այսօրվա նիստում որոշել է «Ճանապարհային ոստիկանություն» ծառայության արտաբյուջետային ֆոնդից 3 մլրդ դրամ ուղղել զոհված, մահացած եւ 1-ին կարգի հաշմանդամություն ունեցող զինծառայողների ընտանիքների բնակարանային պայմանների բարելավմանը:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը նշել է, որ խոսքը վերաբերում է տեսանկարահանող կամ լուսանկարահանող սարքերի միջոցով արտաբյուջե հավաքագրվող գումարների վերաբաշխմանը: Նրա խոսքով՝ յուրաքանչյուր տարի այս հարցը լուծվում էր բյուջետային ծրագրով՝ 500 մլն դրամի շրջանակում:
«Այս փոփոխությամբ կատարելու ենք նախագահի հանձնարարականը եւ մինչեւ տարեվերջ բոլոր նման ընտանիքների բնակարանային խնդիրը լուծված է լինելու ամբողջ հանրապետությունում: Հաջորդ տարի արդեն կկարողանանք միջոցներ ուղղել 2-րդ կարգի հաշմանդամություն ունեցող զինծառայողների խնդիրների լուծմանը»,- հայտարարել է Վիգեն Սարգսյանը:

Families of Armenian fallen servicemen to have apartments until yearend - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. The Armenian government made a decision today at the session to direct AMD 3 billion from extra-budgetary funds of Armenian Traffic Police for improving housing conditions of families of fallen, dead or first-degree disabled servicemen.
Armenian Defense Minister Vigen Sargsyan remarked that the mentioned sum comprised of fines collected in extra-budgetary funds, based on video or photo shots. According to him, the current issue has been solved every year with AMD 500 million from budget means.
“We will bring into reality the Armenian President’s instruction on solving the housing problem for families of fallen servicemen across the country until the yearend. We will be able to direct means to improving housing conditions for second-degree disabled servicemen next year,” Vigen Sargsyan stated.