Զոհված զինծառայողների ընտանիքները մինչեւ տարեվերջ բնակարան կունենան - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարությունն այսօրվա նիստում որոշել է «Ճանապարհային ոստիկանություն» ծառայության արտաբյուջետային ֆոնդից 3 մլրդ դրամ ուղղել զոհված, մահացած եւ 1-ին կարգի հաշմանդամություն ունեցող զինծառայողների ընտանիքների բնակարանային պայմանների բարելավմանը:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը նշել է, որ խոսքը վերաբերում է տեսանկարահանող կամ լուսանկարահանող սարքերի միջոցով արտաբյուջե հավաքագրվող գումարների վերաբաշխմանը: Նրա խոսքով՝ յուրաքանչյուր տարի այս հարցը լուծվում էր բյուջետային ծրագրով՝ 500 մլն դրամի շրջանակում:
«Այս փոփոխությամբ կատարելու ենք նախագահի հանձնարարականը եւ մինչեւ տարեվերջ բոլոր նման ընտանիքների բնակարանային խնդիրը լուծված է լինելու ամբողջ հանրապետությունում: Հաջորդ տարի արդեն կկարողանանք միջոցներ ուղղել 2-րդ կարգի հաշմանդամություն ունեցող զինծառայողների խնդիրների լուծմանը»,- հայտարարել է Վիգեն Սարգսյանը:

У семей погибших военнослужащих до конца года будут квартиры - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Правительство Армении на сегодняшнем заседании приняло решение направить 3 млрд. драмов из внебюджетного фонда Службы дорожной полиции на улучшение жилищных условий погибших, скончавшихся и умеющих инвалидность 1-й группы военнослужащих.
Министр обороны Армении Виген Саргсян отметил, что речь идет о перераспределении средств, накапливаемых во внебюджетном фонде посредством видео- и фотосъемки. По его словам, ежегодно данный вопрос решался по бюджетной программе, в рамках 500 млн. драмов.
«Посредством данного изменения мы выполним поручение президента, и до конца года квартирный вопрос всех подобных семей будет решен по всей стране. В следующем году мы сможем направить данные средства уже на решение проблем военнослужащих с инвалидностью 2-й группы»,- заявил Виген Саргсян.