Քննարկվել են հայ-ռուսական ռազմատեխնիկական գործակցության հարցերը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում է ՌԴ ռազմատեխնիկական համագործակցության դաշնային ծառայության տնօրենի տեղակալ Վլադիմիր Դրոժժովը:
ՊՆ-ում նշել են, որ մարտի 6-ին Վլադիմիր Դրոժժովին ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ, ՊՆ ռազմարդյունաբերության պետական կոմիտեի նախագահ Դավիթ Փախչանյանը:
Կողմերը քննարկել են Հայ-ռուսական ռազմատեխնիկական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի աշխատանքների հետ կապված հարցեր:
Մասնավորապես, քննարկվել են երկկողմ ռազմատեխնիկական համագործակցության ընթացիկ խնդիրներն ու հեռանկարները, ինչպես նաեւ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը:

Yerevan /Mediamax/. Deputy Director of Russian Federal Service for Military-Technical Cooperation Vladimir Drozhzhov paid a visit to Armenia.
Armenian Ministry of Defense noted that Deputy Defense Minister of Armenia, Chairman of State Military Industrial Committee David Pakhchanian received Vladimir Drozhzhov on March 6.
The sides discussed issues relating the works of Armenian-Russian Intergovernmental Commission on Military-Technical Cooperation.
In particular, current issues and perspectives of Armenian-Russian military-technical cooperation, as well as implementation of mutual agreements were discussed during the meeting.