Վիգեն Սարգսյանը պաշտոնական այցով Իրանում է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով մեկնել է Իրան:
Այցի ընթացքում նախատեսված են Վիգեն Սարգսյանի բանակցությունները Իրանի պաշտպանության եւ զինված ուժերի աջակցման նախարար Հոսեյն Դեհղանի հետ:
Կքննարկվեն երկկողմ պաշտպանական համագործակցության զարգացման հեռանկարները, միջազգային ու տարածաշրջանային անվտանգությանը վերաբերվող խնդիրներ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպումներ կունենա նաեւ Իրանի գործադիր եւ օրենսդիր իշխանության մարմինների բարձրաստիճան ղեկավարության հետ, կայցելի գիտահետազոտական եւ արդյունաբերական ձեռնարկություններ:

Armenian Defense Minister goes on official visit to Iran - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian delegation headed by Defense Minister Vigen Sargsyan has begun the official visit to Iran.
Vigen Sargsyan is scheduled to negotiate with Iranian Minister of Defense and and Armed Forces Logistics Hossein Dehghan during the visit.
The parties will discuss perspectives of bilateral cooperation in defense sector, and issues relating to global and regional security.
Armenian Defense Minister will also have meetings with senior officials from Iranian executive and legislative agencies, and will visit research and industry enterprises.