Սարգսյանը եւ Սվիտալսկին խոսել են ԵՄ հետ կապերը ընդլայնելու մասին
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը ԵՄ պատվիրակության ղեկավար Պյոտր Սվիտալսկու հետ քննարկել է համագործակցության հնարավորությունները ԵՄ համընդհանուր անվտանգության եւ պաշտպանական քաղաքականության շրջանակներում:
Դեկտեմբերի 6-ին կայացած հանդիպմանը Վիգեն Սարգսյանը նշել է, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը երկկողմ ձեւաչափով պլանային համագործակցություն է իրականացնում ԵՄ անդամ մի շարք պետությունների հետ եւ կարեւորել է եվրոպական կառույցների հետ շփումների ակտիվացումը Հայաստան-Եվրոպական Միություն ընդհանուր քաղաքականության շրջանակներում:
Վիգեն Սարգսյանն ընդունել է նաեւ Լեհաստանի դեսպան Եժի Մարեկ Նովակովսկուն:
Եժի Մարեկ Նովակովսկին ու  Վիգեն Սարգսյանը Եժի Մարեկ Նովակովսկին ու Վիգեն Սարգսյանը
ՀՀ պաշտպանության նախարարը կարեւորել է պաշտպանական բնագավառում երկկողմ համագործակցությունը` հաշվի առնելով Իրաքում կոալիցիոն գործողությունների ընթացքում հայ եւ լեհ զինծառայողների համատեղ փորձը, ինչպես նաեւ ռազմական եւ ռազմատեխիկական համագործակցության բարձր մակարդակը:

Sargsyan and Switalski discuss expansion of Armenian-EU ties
Yerevan/Mediamax/. Minister of Defense of Armenia Vigen Sargsyan discussed with Head of the EU Delegation to Armenia, Ambassador Piotr Switalski the prospects of cooperation within the EU common security and defense policy.
Vigen Sargsyan noted during the meeting on December 6 that Armenian Ministry of Defense implements bilateral planned collaboration with a number of EU member states and attached importance to activation of contacts with European structures within the frames of Armenia-EU ties.
Vigen Sargsyan received Polish Ambassador to Armenia Jerzy Marek Nowakowski as well.
Jerzy Marek Nowakowski and Vigen Sargsyan Jerzy Marek Nowakowski and Vigen Sargsyan
Armenian Defense Minister attached importance to bilateral cooperation in defense sector, taking into consideration the joint experience of Armenian and Polish soldiers during peace-keeping operation in Iraq, as well as the high level of military and military technical cooperation.