Սարգսյանը եւ Սվիտալսկին խոսել են ԵՄ հետ կապերը ընդլայնելու մասին
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը ԵՄ պատվիրակության ղեկավար Պյոտր Սվիտալսկու հետ քննարկել է համագործակցության հնարավորությունները ԵՄ համընդհանուր անվտանգության եւ պաշտպանական քաղաքականության շրջանակներում:
Դեկտեմբերի 6-ին կայացած հանդիպմանը Վիգեն Սարգսյանը նշել է, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը երկկողմ ձեւաչափով պլանային համագործակցություն է իրականացնում ԵՄ անդամ մի շարք պետությունների հետ եւ կարեւորել է եվրոպական կառույցների հետ շփումների ակտիվացումը Հայաստան-Եվրոպական Միություն ընդհանուր քաղաքականության շրջանակներում:
Վիգեն Սարգսյանն ընդունել է նաեւ Լեհաստանի դեսպան Եժի Մարեկ Նովակովսկուն:
Եժի Մարեկ Նովակովսկին ու  Վիգեն Սարգսյանը Եժի Մարեկ Նովակովսկին ու Վիգեն Սարգսյանը
ՀՀ պաշտպանության նախարարը կարեւորել է պաշտպանական բնագավառում երկկողմ համագործակցությունը` հաշվի առնելով Իրաքում կոալիցիոն գործողությունների ընթացքում հայ եւ լեհ զինծառայողների համատեղ փորձը, ինչպես նաեւ ռազմական եւ ռազմատեխիկական համագործակցության բարձր մակարդակը:

Саргсян и Свитальский обсудили расширение отношений с ЕС
Ереван /Медиамакс/. Министр обороны Армении Виген Саргсян обсудил с главой Делегации ЕС Петром Свитальским возможности сотрудничества в рамках всеобщей политики ЕС по безопасности и обороне.
На встрече, состоявшейся 6 декабря, Виген Саргсян отметил, что минобороны Армении осуществляет двустороннее плановое сотрудничество с рядом стран ЕС, и подчеркнул важность активизации контактов с европейскими структурами в рамках общей политики Армения-Европейский союз.
Виген Саргсян таже принял посла Польши Ежи Марека Новаковского.
Министр обороны Армении отметил важность двустороннего сотрудничества в оборонной сфере, учитывая совместный опыт армянских и польских военных в ходе коалиционных действий в Ираке, а также высокий уровень венного и военно-технического сотрудничества двух стран.