Երեւանում նոյեմբերի 14-ին կմեկնարկի «ՆԱՏՕ-ի շաբաթ»-ը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստան-ՆԱՏՕ Անհատական գործընկերության գործողությունների ծրագրի շրջանակում նոյեմբերի 14-18-ը Հայաստանում կանցկացվի հերթական՝ 10-րդ «ՆԱՏՕ-ի շաբաթ»-ը:
«ՆԱՏՕ-ի շաբաթ» միջոցառումների մեկնարկը կտրվի նոյեմբերի 14-ին՝ ժամը 11:00-ին, Հայաստանում ՆԱՏՕ-ի տեղեկատվական կենտրոնում Հայաստան-ՆԱՏՕ գործընկերության վերաբերյալ մամուլի ասուլիսով:
Նույն օրը՝ ժամը 14:00-ին, Երեւանի «Դաբլթրի Հիլթոն» հյուրանոցում կկայանա «Կանայք զինված ուժերում» թեմայով աշխատաժողովը:
Նոյեմբերի 16-ին՝ ժամը 09:30-17:30-ը, Երեւանի «Կոնգրես» հյուրանոցում տեղի կունենա «Կիբեր անվտանգության կարողությունների զարգացում» թեմայով աշխատաժողովը՝ կիբեր անվտանգության ոլորտի փորձագետների համար (աշխատանքային լեզուն՝ անգլերեն):
Նոյեմբերի 17-ին՝ ժամը 09:45-17:30-ը, ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիայում կանցկացվի «Գիտություն հանուն խաղաղության եւ անվտանգության» տեղեկատվական օրը:
Նոյեմբերի 18-ին Երեւանի պետական համալսարանում տեղի կունենա հանդիպում համալսարանի ուսանողների եւ պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ:

«Неделя НАТО» стартует в Ереване 14 ноября - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. В рамках Плана действий индивидуального партнерства Армения-НАТО 14-18 ноября в Армении состоится очередная, 10-я по счету «Неделя НАТО».
Начало мероприятиям «Недели НАТО» будет положено 14 ноября в 11:00 в Информационном центре НАТО в Армении, где состоится пресс-конференция на тему партнерства Армения-НАТО.
В тот же день, в 14:00, в гостинице Doubletree Hilton в Ереване состоится семинар на тему «Женщины в вооруженных силах».
15 ноября в 11:00 состоится визит в Миротворческую бригаду ВС Армении. В тот же день с 16:00 в МИД Армении состоится традиционный телемост между армянскими миротворцами, участвующими в миротворческих миссиях в Косово и Афганистане, и их семьями.
16 ноября с 09:30 до 17:30 в ереванском отеле «Конгресс» состоится семинар на тему «Развитие возможностей кибербезопасности» для экспертов сферы безопасности (рабочий язык - английский).
17 ноября с 09:45 до 17:30 в Национальной академии наук Армении пройдет информационный день «Наука во имя мира и безопасности».
18 ноября состоится встреча с преподавателями и студентами Ереванского государственного университета.