ՀՀ նախագահը սպաներին կոչ է արել բազմապատկել զինվորի մարտական ոգին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ, Զինված ուժերի գերագույն գլխավոր հրամանատար Սերժ Սարգսյանն այսօր մասնակցել է ՊՆ ռազմաուսումնական հաստատությունների 2016թ. շրջանավարտների ավարտական միջոցառմանը:
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից, Սերժ Սարգսյանը ուսման մեջ գերազանցիկներին անձամբ է հանձնել սպայական վկայականները եւ պարգեւատրել անվանական դաշույններով:
«Դուք ընտրել եք զինվորականի մասնագիտություն մի երկրում, որն արդեն 25 տարի ամեն օր կանգնած է պատերազմի սպառնալիքի առաջ: Սա մեր իրականությունն է: Ձեր մասնագիտական ընտրության փաստն արդեն իսկ խոսում է ձեր բարձր նկարագրի եւ աշխարհայացքի մասին: Այսօրվանից մեր ժողովուրդը նաեւ անձամբ ձեզ է վստահում իր անվտանգությունը եւ խաղաղ ապրելու իրավունքի իրականացումը: Այդ պատասխանատվությունը բոլորինս է, բայց առաջին հերթին բանակինն է, որովհետեւ նա առաջին շարքերում է»,- ասել է նախագահը:
Սերժ Սարգսյանը հորդորել է նորընծա սպաներին բազմապատկել հայ զինվորի մարտական ոգին:
«Հիշեք, որ ձեր թիկունքում ոչ միայն ձեր ընտանիքներն են, այլեւ երկիր եւ մատենադարան: Մատենադարան նշանակում է քաղաքակրթություն, որի համահեղինակը, կրողն ու ներկայացուցիչն ենք մենք: Դուք ձեր ծառայության ամեն մի օրը պիտի դարձնեք ապացույց, որ մատենադարանը ձերն է, որ մատենադարանը մերն է, որ այն մեր արժեքային համակարգն է: Ապացուցեք, որ այլ արժեքներն ու գործելաոճը մերը չեն, օտար են եւ անընդունելի»,- ասել է ՀՀ նախագահը:

Президент Армении призвал офицеров повысить боевой дух солдат - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян участвовал сегодня в выпускном мероприятии 2016 г. военно-образовательных учреждений министерства обороны Армении.
Как сообщает пресс-служба президента Армении, Серж Саргсян вручил офицерские свидетельства и именные кортики отличившимся в учебе.
«Вы выбрали профессию военного в стране, которая уже 25 лет стоит перед угрозой войны. Это наша действительность. Факт вашего профессионального выбора говорит о ваших высоких качествах и мировоззрении. С сегодняшнего дня наш народ доверят свою безопасность и реализацию права на мирную жизнь, в том числе, и лично вам. Эта ответственность лежит на всех нас, но в первую очередь – на армии, потому что она находится на первой линии», - сказал президент.
Серж Саргсян призвал молодых офицеров повысить боевой дух армянских солдат.
«Помните, что за вами не только ваши семьи, но и страна, и Матенадаран. Матенадаран – значит цивилизация, соавторами, носителями и представителями которой являемся мы. Вы должны превратить каждый день своей службы в доказательство, того, что Матенадаран – ваш, Матенадаран – наш, что это система ценностей. Доказать, что другие ценности и поведение чужды и неприемлемы для нас», - сказал президент Армении.