ՀՀ ՊՆ-ն հայտարարում է ՏՏ-ում մասնագիտացած զորակոչիկների մրցույթ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը՝ «Հայ տեք» կիբեռանվտանգության կենտրոնի հետ համատեղ, հայտարարում է մրցույթ:
ՊՆ-ում նշել են, որ մրցույթին կարող են մասնակցել 2016թ. ամառային զորակոչի ժամանակ զորակոչի ենթակա եւ տեղեկատվության եւ հաղորդակցման տեղխնոլոգիաների (ՏՀՏ) եւ բարձր տեխնոլոգիաների (ԲՏ) ոլորտներում խոր մասնագիտական գիտելիքներ եւ համապատասխան խնդիրներ լուծելու պրակտիկ հմտություններ ունեցող զորակոչիկները:
Մրցույթն անցկացվում է պաշտպանական համակարգում բարձր տեխնոլոգիական լուծումների ստեղծման եւ դրանց արդյունավետ կիրառման, ինչպես նաեւ զորակոչիկների մասնագիտական կարողությունները պարտադիր զինվորական ծառայության ընթացքում ավելի արդյունավետ օգտագործելու նպատակով:
Հայտերն ընդունվում են ծրագրավորում, ցանցային ադմինիստրատոր, ցանցեր, կիբերանվտանգություն մասնագիտություններով:
Մրցույթում հաղթած զորակոչիկները ժամկետային զինվորական ծառայության կնշանակվեն ՀՀ ԶՈՒ կապի եւ Ավտոմատ կառավարման համակարգի (ԱԿՀ) վարչության հատուկ ստորաբաժանումներում։

Минобороны Армении объявил IT-конкурс для призывников - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Министерство обороны Армении совместно с центром кибербезопасности «Ай Тек» объявило конкурс.
В минобороны отметили, что в конкурсе могут принять участие молодые люди, специализирующиеся в сфере информационных технологий (ИТ) и телекоммуникаций, а также высоких технологий, умеющие решать практические задачи в данных областях и подлежащие призыву в летний период 2016 года.
Конкурс проводится с целью разработки и эффективного применения высокотехнологичных решений в сфере обороны, а также для более эффективного применения профессиональных способностей призывников в ходе обязательной службы.
Заявки принимаются по следующим направлениям: программирование, сетевое администрирование, сети, кибербезопасность.
Победители конкурса будут приняты на службу в специальных подразделениях Управления связи и автоматических систем управления ВС Армении.
Призывники, желающие принять участие в конкурсе, могут ознакомиться с подробностями конкурса  здесь.