Թուրքիայից ժամանած զինվորականները ՀՀ-ում տեսչություն են անցկացնում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հոկտեմբերի 11-ից 14-ը Թուրքիայի բազմազգ տեսչական խումբը «Հայտարարված վայրի» տեսչություն է իրականացնում ՀՀ ԶՈՒ 5-րդ բանակային կորպուսի զորամասերից մեկում:
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, տեսչությունն անցկացվում է Եվրոպայում սովորական զինված ուժերի (ԵՍԶՈՒ) մասին պայմանագրի շրջանակում:
Տեսչության նպատակն է ստուգել տվյալ զորամասում ԵՍԶՈՒ պայմանագրի դրույթների համաձայն սահմանափակվող սպառազինության ու տեխնիկայի, անձնակազմի թվաքանակի, զորամասի սխեմայի եւ շինությունների հատակագծի վերաբերյալ ՀՀ-ի կողմից տրվող ամենամյա տարեկան տեղեկատվության հավաստիությունը:

Турецкие военные проводят в Армении инспекцию - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Интернациональная инспекционная группа из Турции с 11 по 14 октября проводит инспекцию объявленного места в одной из воинских частей 5-го армейского корпуса ВС Армении.
Как сообщает пресс-служба Министерства обороны Армении, инспекция проводится в рамках Договора об обычных вооруженных силах в Европе (ДОВСЕ).
Цель инспекции – проверить достоверность предоставляемой ежегодно Арменией информации относительно ограничиваемых договором ДОВСЕ вооружений и техники, численности личного состава, схем воинских частей и планов зданий.