Թուրքիայից ժամանած զինվորականները ՀՀ-ում տեսչություն են անցկացնում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հոկտեմբերի 11-ից 14-ը Թուրքիայի բազմազգ տեսչական խումբը «Հայտարարված վայրի» տեսչություն է իրականացնում ՀՀ ԶՈՒ 5-րդ բանակային կորպուսի զորամասերից մեկում:
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, տեսչությունն անցկացվում է Եվրոպայում սովորական զինված ուժերի (ԵՍԶՈՒ) մասին պայմանագրի շրջանակում:
Տեսչության նպատակն է ստուգել տվյալ զորամասում ԵՍԶՈՒ պայմանագրի դրույթների համաձայն սահմանափակվող սպառազինության ու տեխնիկայի, անձնակազմի թվաքանակի, զորամասի սխեմայի եւ շինությունների հատակագծի վերաբերյալ ՀՀ-ի կողմից տրվող ամենամյա տարեկան տեղեկատվության հավաստիությունը:

Servicemen from Turkey carry out inspection in Armenia - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Turkish multinational inspection team is conducting an inspection of the “declared area” in one of the Armenian 5th Army Corps Military Units on October 11-14.
Armenian Defense Ministry press service reports that the inspection is conducted within Treaty on Conventional Armed Forces in Europe (CFE).
The inspection aims to check the validity of the annual reports issued by Armenia on armaments and military equipment, staff number, facilities and layout of the unit scheme, in accordance with the provisions of the CFE Treaty.