Սերժ Թանգյանը Կարո Փայլանին «իրական հերոս» է անվանել
Երեւան: Մեդիամաքս: System of a Down ռոք-խմբի երգիչ, հասարակական գործիչ Սերժ Թանգյանը հանդես է եկել ի պաշտպանություն Թուրքիայի խորհրդարանի հայազգի պատգամավոր Կարո Փայլանի:
Կարո Փայլանին ժամանակավորապես զրկել են Թուրքիայի խորհրդարանի նիստերին մասնակցելու իրավունքից՝ «ցեղասպանություն» բառն օգտագործելու համար:
«Կարո Փայլանն իրական հերոս է, քանի որ շատ վտանգավոր է ճշմարտության մասին խոսել մի հասարակությունում, որը կարող է բազմաթիվ պատասխան հարվածներ հասցնել: Ես նախորդ տարի նրան հանդիպելու պատիվ եմ ունեցել: Մենք քեզ հետ ենք, Կարո», - ասել է Սերժ Թանգյանը:
Մեդիամաքսը նշում է, որ Սերժ Թանգյանը պարբերաբար հանդես է գալիս Թուրքիայի իշխանությունների խիստ քննադատությամբ: Մասնավորապես, 2016 թվականի ապրիլին նա Թուրքիայի նախագահ Էրդողանին «հիմար» էր անվանել:

Серж Танкян назвал Каро Пайляна «настоящим героем»
Ереван /Медиамакс/. Солист рок-группы System of a Down Серж Танкян выступил в поддержку Каро Пайляна – депутата турецкого парламента армянского происхождения.
Каро Пайляна временно лишили права участвовать в заседаниях законодательного органа Турции из-за использования им слова «геноцид».
«Каро Пайлян – настоящий герой, потому что очень опасно говорить правду в обществе, которое способно нанести множество ответных ударов. В прошлом году мне выпала честь встретиться с ним. Мы с тобой, Каро», - заявил Серж Танкян.
Медиамакс отмечает, что Серж Танкян периодически выступает с жесткой критикой в адрес турецких властей. В частности, в апреле 2016 года он назвал президента Турции Эрдогана «глупцом».