Կարեն Կարապետյան. «Ես շատ-շատ եմ սիրում ձեզ, եւ դեռ շատ բան ունենք անելու միասին»
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր դիմել է երեւանցիներին, ասելով, որ «ես շատ-շատ եմ սիրում ձեզ, եւ դեռ շատ բան ունենք անելու միասին, եւ անելու ենք մեր սիրելի Երեւանի ու մեր երկրի համար»:
Հրաժարականի դիմում ներկայացրած Կարեն Կարապետյանն այդ մասին գրել է Facebook-ի իր էջում:
«Որոշումը ես կայացրել եմ շատ դժվարությամբ, եւ հայտնում եմ ամենայն պատասխանատվությամբ, որ այն որեւէ քաղաքական կամ ներիշխանական տարաձայնությունների ենթատեքստ չունի, ինչպես փորձ է արվում ներկայացնել: Կրկին հաստատում եմ, որ որոշումը պայմանավորված է միմիայն անձնական հանգամանքներով», - ասել է Կարեն Կարապետյանը:
«Ներողամտություն եմ հայցում անավարտ մնացած գործերի ու պարտավորությունների համար, ինչպես նաեւ այն սպասելիքների ու ծրագրերի համար, որ ուներ երկրի բարձրագույն իշխանությունը եւ հանրությունը իմ պաշտոնավարման հետ կապված», - ասել է Կարեն Կարապետյանը:

Karen Karapetyan: “I love you very much and we still have many things to do together”
Yerevan/Mediamax/. Yerevan Mayor Karen Karapetyan appealed to Yerevan’s residents saying that "I love you very much and we have many things to do together for the sake of our beloved Yerevan and our country”.
Karen Karapetyan who had resigned from his post wrote about this on his Facebook page.
“The decision on the resignation was a tough one and I state with all the responsibility that it wasn’t conditioned by political reasons as it is presented. I confirm that the decision was conditioned by only personal factors”, said Karen Karapetyan.
“Excuse me for the uncompleted tasks and commitments as well as expectations and programs which authorities and society linked to my activity”, said Karen Karapetyan.