Կարեն Կարապետյան. «Ես շատ-շատ եմ սիրում ձեզ, եւ դեռ շատ բան ունենք անելու միասին»
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր դիմել է երեւանցիներին, ասելով, որ «ես շատ-շատ եմ սիրում ձեզ, եւ դեռ շատ բան ունենք անելու միասին, եւ անելու ենք մեր սիրելի Երեւանի ու մեր երկրի համար»:
Հրաժարականի դիմում ներկայացրած Կարեն Կարապետյանն այդ մասին գրել է Facebook-ի իր էջում:
«Որոշումը ես կայացրել եմ շատ դժվարությամբ, եւ հայտնում եմ ամենայն պատասխանատվությամբ, որ այն որեւէ քաղաքական կամ ներիշխանական տարաձայնությունների ենթատեքստ չունի, ինչպես փորձ է արվում ներկայացնել: Կրկին հաստատում եմ, որ որոշումը պայմանավորված է միմիայն անձնական հանգամանքներով», - ասել է Կարեն Կարապետյանը:
«Ներողամտություն եմ հայցում անավարտ մնացած գործերի ու պարտավորությունների համար, ինչպես նաեւ այն սպասելիքների ու ծրագրերի համար, որ ուներ երկրի բարձրագույն իշխանությունը եւ հանրությունը իմ պաշտոնավարման հետ կապված», - ասել է Կարեն Կարապետյանը:

Карен Карапетян: «Я вас очень люблю, и мы еще многое сделаем вместе» - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Мэр Еревана Карен Карапетян обратился сегодня к жителям Еревана, сказав, что «я вас очень люблю, и мы еще многое сделаем вместе для нашего любимого Еревана и нашей страны».
Подавший в отставку Карен Карапетян написал об этом на своей страничке в Facebook.
«Я принял решение об отставке с большим трудом, и со всей ответственностью заявляю, что оно не обусловлено политическими либо внутривластными причинами, как это представляется. Утверждаю, что решение обусловлено лишь личными факторами», - сказал Карен Карапетян.
«Прошу прощения за незавершенные дела и обязательства, а также за те ожидания и программы, которые власти Армении и общество связывали с моей деятельностью», - сказал Карен Карапетян.