Ստեղծված իրավիճակում «Ժառանգության» շանսերը մեծանում են, կարծում է Ստեփան Սաֆարյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ստեփան Սաֆարյանն այսօր ասել է, որ «վերջին շրջանի փոփոխությունների արդյունքում «Ժառանգության» շանսերը չափազանց մեծացել են, քանի որ քաղաքական դաշտում շատ մեծ վակուում է առաջացել»:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, նա ասել է, թե որքան էլ ՀՀԿ-ն ուժեղացնում է թիմը ներսից, մյուս կողմից, այս փոփոխությունների արդյունքում թուլանում է, քանի որ «առկա են ներքին դժգոհություններ»:
«Չեմ կարծում, որ «Բարգավաճ Հայաստանի» կոալիցիայից դուրս գալու կամ դուրս չգալու վերաբերյալ խոսակցությունները օգտակար են այդ ուժի համար: Ինչ վերաբերում է ՀԱԿ-ին, ապա վերջին գործողությունները եւ ելույթները, ըստ էության, ցույց տվեցին, որ նրանց դիրքերը չափազանց վտանգված են», - նշել է Ստեփան Սաֆարյանը:
«Այս պարագայում «Ժառանգությունը» այն ուժն է, որը դուրս է 3 նախագահների “եռանկյունուց”, եւ մեր շանսերը ավելի են մեծանում»,- ասել է «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավարը:
Անդրադառնալով վերջին պաշտոնանկություններին՝ Ստեփան Սաֆարյանը նկատել է, որ «մոտենում են ընտրությունները, որոնց ազատ եւ արդար անցկացման համար իշխանություններն ունեն նախապես պատրաստվելու եւ, մյուս կողմից, ներքին խնդիրները լուծելու չափազանց լուրջ ցանկություն»:

“Heritage’s” chances grow in the current situation, Stepan Safaryan thinks
Yerevan/Mediamax/. Leader of “Heritage” faction Stepan Safaryan said today that “as a result of the changes taken place recently, “Heritage’s” chances have substantially grown as a big vacuum was formed in Armenia’s political field”.
He said that irrespective of the fact how Republican Party of Armenia (RPA) strengthens its team from inside, it is getting weaker as a result of the changes since “there are inner discontents”, Mediamax reports.
“I don’t think the talks whether or not “Prosperous Armenia” will leave the ruling coalition benefit the party. As for the ANC, in fact their recent actions and statements show that their positions have seriously weakened”, said Stepan Safaryan.
“In this situation we are getting much more chances”, noted the head of the faction.
Touching upon the recent loud resignations, the MP noted that “the elections are nearing and the authorities have a serious desire to prepare beforehand for the holding of fair and free elections and on the other hand – to resolve their inner issues”.