Երեւանում հանդիպում կկայանա Լուիս Մորենո Օկամպոյի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հաագայի Միջազգային քրեական դատարանի նախկին դատախազ Լուիս Մորենո Օկամպոն հաջորդ շաբաթ կայցելի Հայաստան։
Free Armenian Prisoners նախաձեռնությունը հայտնում է, որ սեպտեմբերի 13-ին՝ ժամը 18:30-ին, Երեւանի IBIS հյուրանոցում տեղի կունենա բաց հանդիպում Լուիս Մորենո Օկամպոյի հետ։
Միջազգային քրեական դատարանի նախկին դատախազը կպատմի, թե ինչ քայլեր պետք է ձեռնարկել Բաքվից հայ բանտարկյալներին ազատելու համար։
Նոյեմբերին Բաքվում կայանալիք Կլիմայի փոփոխության հարցերով ՄԱԿ-ի համաժողովը (COP29) բացառիկ հնարավորություն է համաշխարհային ուշադրությունը հրավիրելու Ալիեւի ռեժիմի կողմից կատարվող մարդու իրավունքների խախտումների վրա։

Meeting with Luis Moreno Ocampo to be held in Yerevan - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Former prosecutor of the International Criminal Court in The Hague Luis Moreno Ocampo will visit Armenia next week.
Free Armenian Prisoners Initiative reports that an open meeting with Luis Moreno Ocampo will be held on September 13 at 6:30 p.m. at the IBIS Hotel in Yerevan.
The former prosecutor of the ICC will speak about steps that should be taken for the release of Armenian prisoners from Baku.
The upcoming UN Climate Change Conference (COP29) in Baku in November provides an exceptional opportunity to draw the world’s attention to the human rights violations committed by the Aliyev regime.