Երեւանում հանդիպում կկայանա Լուիս Մորենո Օկամպոյի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հաագայի Միջազգային քրեական դատարանի նախկին դատախազ Լուիս Մորենո Օկամպոն հաջորդ շաբաթ կայցելի Հայաստան։
Free Armenian Prisoners նախաձեռնությունը հայտնում է, որ սեպտեմբերի 13-ին՝ ժամը 18:30-ին, Երեւանի IBIS հյուրանոցում տեղի կունենա բաց հանդիպում Լուիս Մորենո Օկամպոյի հետ։
Միջազգային քրեական դատարանի նախկին դատախազը կպատմի, թե ինչ քայլեր պետք է ձեռնարկել Բաքվից հայ բանտարկյալներին ազատելու համար։
Նոյեմբերին Բաքվում կայանալիք Կլիմայի փոփոխության հարցերով ՄԱԿ-ի համաժողովը (COP29) բացառիկ հնարավորություն է համաշխարհային ուշադրությունը հրավիրելու Ալիեւի ռեժիմի կողմից կատարվող մարդու իրավունքների խախտումների վրա։

В Ереване состоится встреча с Луисом Морено Окампо - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Бывшй прокурор Международного уголовного суда в Гааге Луис Морено Окампо посетит Армению на следующей неделе.
Инициатива Free Armenian Prisoners сообщает, что 13 сентября в 18:30 в ереванском отеле IBIS состоится открытая встреча с Луисом Морено Окампо.
Бывший прокурор Международного уголовного суда расскажет - какие шаги следует предпринять для освобождения армянских пленных из Баку.
Предстоящая в ноябре в Баку Конференции ООН по изменению климата (COP29) предоставляет исключительную возможность привлечь внимание мировой общественности к нарушениям прав человека, совершаемым режимом Алиева.