STARMUS VII փառատոնը կբացվի Ժան-Միշել Ժառի «Կամուրջ ապագայից» համերգով - Mediamax.am
Էլեկտրոնային երաժշտության առաջամարտիկ Ժան-Միշել Ժառը մայիսի 12-ին Բրատիսլավայում «Կամուրջ ապագայից» բացառիկ կենդանի կատարմամբ կբացի STARMUS VII փառատոնը:
Queen-ի լեգենդար կիթառահար եւ STARMUS-ի համահիմնադիր Բրայան Մեյի հետ, որը կներկայանա իբրեւ հատուկ հյուր, Ժառը կներկայացնի իր շոուն Դանուբ գետի SNP կամրջի ֆոնի վրա:
«Այս իրադարձությունը, որը կներկայացվի թվային անվտանգության համաշխարհային առաջատար ESET-ի հետ համատեղ, խոստանում է տիեզերական տեսարան լինել, որը կապացուցի սահմանները հատելու եւ երեւակայությունն արթնացնելու երաժշտության ուժը», - ասել են STARMUS-ի կազմակերպիչները:
«16 տարի առաջ ես եւ Բրայան Մեյը Լոնդոնում հանդիպեցինք Ժան-Միշելին եւ համագործակցության առաջարկեցինք նրան: Գիտեինք, որ Ժան-Միշելի համերգները հատուկ նախապատրաստություն են պահանջում եւ մինչ այժմ նման հնարավորություն չէինք ունեցել։ Երեւի սպասում էինք, որ մեր փառատոնն անցկացվի «STARMUS Earth» թեմայով։ STARMUS-ն առաջին անգամ ուշադրություն է հրավիրում մեր մոլորակի վրա, եւ մենք ցանկանում ենք, որ մարդիկ ավելի զգայուն լինեն մեր ժամանակի կարեւոր հարցերի նկատմամբ: Այդ նպատակին է ծառայելու «Կամուրջ ապագայից» համերգը։ Ժան-Միշել Ժառը միշտ է մեզ ապագայից երաժշտություն բերել, որպեսզի կապի մեզ ներկայի հետ, եւ դա լիովին համապատասխանում է փառատոնի ոգուն»,- ասել է STARMUS-ի համահիմնադիր Գարիկ Իսրայելյանը:
Ժան-Միշել Ժառը նշել է.
«Մինչ մենք շարունակում ենք դասեր քաղել անցյալից, այսօր պետք է լսենք ապագային՝ ընկալունակ եւ ուշադիր լինելով եկող ազդանշանների նկատմամբ։ Ապագայում կան բեկումներ, բացահայտումներ եւ լուծումներ բոլոր ոլորտների
համար. նրանք սպասում են, թե երբ կհասնենք դրանց»։
«Մենք շատ ուրախ ենք, որ STARMUS VII-ը կսկսի այսպիսի յուրահատուկ շոուով: Այդ համերգով Ժան-Միշել Ժառը կհաղորդի փառատոնի ոգին` նվիրված մեր մոլորակի արդի խնդիրներին»,- ասել է Բրայան Մեյը:

Жан-Мишель Жарр откроет фестиваль STARMUS VII «Мостом из будущего» - Mediamax.am
Пионер электронной музыки Жан-Мишель Жарр откроет фестиваль STARMUS VII в Братиславе 12 мая эксклюзивным живым выступлением "Bridge from the Future".
Вместе со специальным гостем Брайаном Мэем, легендарным гитаристом группы Queen и соучредителем STARMUS, Жарр сыграет шоу на захватывающем фоне моста SNP через реку Дунай.
«Это монументальное событие, которые будет представлено в партнерстве с мировым лидером в области цифровой безопасности ESET, обещает стать зрелищем космических масштабов, доказывая способность музыки преодолевать границы и разжигать воображение», - отметили организаторы STARMUS.
«Прошло 16 лет с тех пор, как мы с Брайаном познакомились с Жаном-Мишелем в Лондоне и предложили ему сотрудничество. Мы знали, что концерт Жана-Мишеля предполагает амбициозную постановку, и до сих пор у нас не было такой возможности. Возможно, мы ждали, когда наш фестиваль пройдет на тему “Starmus Earth”. STARMUS впервые привлекает внимание к нашей планете, и мы хотим, чтобы люди были более восприимчивы к важным вопросам нашего времени. Открытие фестиваля «Мостом из будущего» позволит достичь этой цели. Жан-Мишель Жарр всегда приносил нам музыку из будущего, чтобы мы соприкасались с настоящим, и это полностью отвечает духу STARMUS», - сказал соучредитель STARMUS Гарик Исраелян.
В свою очередь, Жан-Мишель Жарр отметил:
«Продолжая учиться у прошлого, сегодня нам следует прислушиваться к будущему, будучи восприимчивыми и внимательными к поступающим сигналам. Прорывы, открытия и решения во всех областях уже существуют в будущем, ожидая, когда мы сможем прйти к ним».
«Мы очень рады, что STARMUS VII начнется таким уникальным шоу. На этом концерте Жан-Мишель Жарр задаст тон духу фестиваля, посвященного текущим проблемам нашей планеты», - сказал Брайан Мэй.