Մարտի 6-ին կկայանա առաջին Robust Armenia կոնֆերանսը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: 2024 թվականի մարտի 6-ին Մեդիամաքս մեդիա-ընկերությունը եւ Skill Event Marketing ընկերությունը կանցկացնեն առաջին Robust Armenia կոնֆերանսը «Կայուն զարգացում եւ ESG. միջազգային օրակարգ, տեղական կարիքներ» խորագրի ներքո:
Robust Armenia-ն հիմնադրվել է որպես ամենամյա կոնֆերանս, որը հարթակ է դառնալու Հայաստանի կայուն զարգացման հարցերը մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչների կողմից քննարկելու համար: Ամենամյա կոնֆերանսից բացի, տարվա ընթացքում տեղի են ունենալու նաեւ այլ միջոցառումներ, որոնց ընթացքում տարբեր ձեւաչափերով շարունակվելու է կայուն զարգացման հարցերի քննարկումը:
2024 թվականի կոնֆերանսի գլխավոր խոսնակը կլինի Do Something կազմակերպության համահիմնադիր եւ նախագահ Ջոն Դին: Bloomberg New Energy Finance-ի հիմնադիր Մայքլ Լիբրեխի բնորոշմամբ, նա «Ավստրալիայի առաջատար փորձագետն է կայուն զարգացման եւ բնապահպանության ոլորտում»:
Ջոնը կպատմի, թե ինչպես կարելի է բիզնեսը դարձնել էկոլոգիապես ավելի մաքուր եւ արդյունավետ: Նա հատուկ ուշադրություն կդարձնի Հայաստանի էներգետիկ անվտանգության ապահովման հնարավորություններին՝ հաշվի առնելով առկա անվտանգային եւ աշխարհաքաղաքական ռիսկերը:
Կոնֆերանսի ընթացքում երկու պանելային քննարկում տեղի կունենա՝ տարբեր ոլորտներ ներկայացնող հայաստանյան եւ միջազգային ընկերությունների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:
Առաջիկա օրերին կհրապարակվեն կոնֆերանսի պաշտոնական գործընկերների եւ քննարկումների մասնակիցների անունները:
Կոնֆերանսին մասնակցելու են Հայաստանի մասնավոր եւ պետական հատվածի, բարեգործական հիմնադրամների եւ միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:
«Այս տարի լրանում է Մեդիամաքսի 25-ամյակը եւ մենք որոշեցինք, որ ավանդական հանդիսությունների փոխարեն տարվա ընթացքում կկազմակերպենք տարբեր ձեւաչափի հասարակական կարեւորություն ունեցող միջոցառումներ: Robust Armenia կոնֆերանսի հիմքում մեր համոզմունքն է, որ հայկական գործարար աշխարհը կարող է «կայուն զարգացում» եզրույթը լցնել իրական բովանդակությամբ եւ նախաձեռնող լինել նաեւ այն դեպքերում, երբ կարգավորող մարմինների կողմից չկան ամրագրված պահանջներ», - ասել է Մեդիամաքս մեդիա-ընկերության տնօրեն Արա Թադեւոսյանը:
«Կարծում ենք, որ երկրի կայուն զարգացման առանցքային գործոնը պրոֆեսիոնալ հմտությունների եւ տեխնոլոգիաների զարգացումն է բիզնեսում եւ հանրային հատվածում: Մենք միտված ենք ներգրավվել այսպիսի ծրագրերի իրագործմանը, որոնք օգնում են գործարար համայնքի անդամներին եւ պետական կառույցներին հարմարվել փոփոխվող պայմաններին եւ հաջողությամբ իրականացնել կայուն զարգացման ռազմավարությունները: Robust Armenia հարթակում ակնկալում ենք տեսնել շահագրգիռ կողմերի փորձի եւ գաղափարների ակտիվ փոխանակումը», - ասել է Skill ընկերության տնօրեն Նելլի Մարաբյանը:
«Կայուն զարգացում եւ ESG. միջազգային օրակարգ, տեղական կարիքներ» կոնֆերանսը կայանալու է 2024թ. մարտի 6-ին «Արմենիա Մարիոթ» հյուրանոցի «Տիգրան Մեծ» սրահում, ժամը 09:30-ից 13:30:

6 марта пройдет первая конференция Robust Armenia - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. 6 марта 2024 года медиа-компания Медиамакс и компания Skill Event Marketing проведут первую конференцию Robust Armenia - «Устойчивое развитие и ESG: международная повестка, местные потребности».
Robust Armenia учреждена в качестве ежегодной конференции для обсуждения представителями частного сектора вопросов устойчивого развития Армении. Помимо ежегодной конференции, в течение года будут проходить и другие мероприятия, на которых которых обсуждение вопросов устойчивого развития продолжится в разных форматах.
Основным докладчиком на конференции 2024 года станет соучредитель и президент организации Do Something Джон Ди. По словам основателя Bloomberg New Energy Finance Майкла Либреха, он является «ведущим экспертом Австралии в области устойчивого развития и защиты окружающей среды».
Джон Ди расскажет, как делать бизнес более экологичным и эффективным. Особое внимание он уделит возможностям обеспечения энергетической безопасности Армении с учетом существующих рисков в области безопасности.
В рамках конференции пройдут две панельные дискуссии с участием представителей армянских и международных компаний.
В ближайшие дни будут опубликованы имена официальных партнеров конференции и участников панельных дискуссий.
В конференции примут участие представители частного и госсекторов, благотворительных фондов, международных организаций.
«В этом году Медиамакс исполняется 25 лет, и мы решили, что вместо юбилейных торжеств организуем в течение года несколькой мероприятий, имеющих общественное значение. В основе конференции Robust Armenia лежит наша вера в то, что армянский деловой мир способен наполнить термин «устойчивое развитие» реальным содержанием и проявлять инициативу даже в тех случаях, когда нет жестких требований со стороны регулирующих органов», - сказал директор медиа-компании Медиамакс Ара Тадевосян,.
«Мы считаем, что ключевым фактором устойчивого развития страны является развитие профессиональных навыков и технологий в бизнесе и государственном секторе. Мы стремимся реализовывать такие проекты, которые помогают членам бизнес-сообщества и государственным учреждениям адаптироваться к меняющимся условиям и успешно реализовывать стратегии устойчивого развития. На платформе Robust Armenia мы ожидаем увидеть активный обмен опытом и идеями заинтересованных сторон», - сказала директор компании Skill Нелли Марабян.
Конференция «Устойчивое развитие и ESG: международная повестка, местные потребности» пройдет 6 марта 2024 года с 09:30 до 13:30 в зале «Тигран Мец» гостиницы «Армения Марриотт».