Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ Մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանն այսօր ասել է, որ բացասաբար է վերաբերվում «Նաիրի» կինոթատրոնի փակմանը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ նախարարն ասել է, որ «երբեք թույլ չէր տա, որպեսզի կինոթատրոնները սեփականաշնորհվեին»:
«Նաիրի» կինոթատրոնի խնդիրը նոր չէ, այս հարցը վաղուց է քննարկվել: Սակայն ես չունեմ լծակներ այդ խնդրի վրա ազդելու համար: Ցավոք, սեփականատերերն այդպես են որոշել», - ասել է նա:
Հասմիկ Պողոսյանը հույս է հայտնել, որ մինչ տնտեսական ճգնաժամը նոր կինոթատրոնների կառուցման մասին արտահայտված մտադրությունները կիրականացվեն:
«Հուսով եմ, որ մենք կունենանք գոնե մեկ սոցիական կինոթատրոն: Եթե մենք կարողանանք հասնել դրան` շատ հարցեր կլուծվեն», - ասել է նախարարը:

Ереван/Медиамакс/. Министр культуры Армении Асмик Погосян заявила сегодня, что отрицательно относится к закрытию ереванского кинотеатра «Наири».
Как сообщает Медиамакс, в беседе с журналистами министр сказала, что «никогда не дала бы разрешения на приватизацию кинотеатров».
«Вопрос кинотеатра «Наири» - не новая проблема, этот вопрос обсуждался давно. Однако у меня нет рычагов, чтобы повлиять на этот вопрос. К сожалению, так решили владельцы», - сказала она.
Асмик Погосян выразила надежду, что анонсированные до экономического кризиса планы по строительству новых кинотеатров, включая регионы Армении, будут реанимированы.
«Я надеюсь, что хоть один социальный кинотеатр у нас будет. Если мы этого добьемся, многие проблемы будут решены», - сказала министр.