Արթուր Վանեցյանը կազատվի ԱԱԾ տնօրենի պաշտոնից - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հայտարարել է, որ ստորագրել է Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանին աշխատանքից ազատելու միջնորդագիրը։
«Համապատասխան հրամանագիրը մեկ-երկու օրվա ընթացքում կստորագրվի։ Որոշումը կայացվել է քննարկումների արդյունքում եւ փոխադարձ համաձայնությամբ»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է Նիկոլ Փաշինյանը։
Նրա խոսքով՝ Արթուր Վանեցյանը կկենտրոնանա Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականին Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ դուրս բերելու վրա:
Արթուր Վանեցյանն Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պաշտոնը զբաղեցնում էր 2018թ. մայիսի 10-ից: Սեպտեմբերի 22-ից նաեւ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահն է։

Yerevan/Mediamax/. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan has signed the written motion dismissing Artur Vanetsyan from the position of Director of Armenian National Security Service.
“I will sign the corresponding decree in the next two days. The decision was made after discussions and by mutual agreement,” Pashinyan has told the press.
According to him, Vanetsyan will focus on taking Armenia’s national football team to the Euro finals.
Artur Vanetsyan served as Director of the National Security Service since 10 May 2018. He is also President of Football Federation of Armenia since September 22.