Արթուր Վանեցյանը կազատվի ԱԱԾ տնօրենի պաշտոնից - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հայտարարել է, որ ստորագրել է Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանին աշխատանքից ազատելու միջնորդագիրը։
«Համապատասխան հրամանագիրը մեկ-երկու օրվա ընթացքում կստորագրվի։ Որոշումը կայացվել է քննարկումների արդյունքում եւ փոխադարձ համաձայնությամբ»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է Նիկոլ Փաշինյանը։
Նրա խոսքով՝ Արթուր Վանեցյանը կկենտրոնանա Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականին Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ դուրս բերելու վրա:
Արթուր Վանեցյանն Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պաշտոնը զբաղեցնում էր 2018թ. մայիսի 10-ից: Սեպտեմբերի 22-ից նաեւ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահն է։

Артур Ванецян покинет пост директора СНБ - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил сегодня, что подписал ходатайство об освобождении Артура Ванецяна с поста директора Службы национальной безопасности.
«Соответствующий указ будет подписан президентом в течение одного-двух дней. Решение было принято в результате обсуждений и взаимного согласия»,- отметил Никол Пашинян в беседе с журналистами.
По его словам, деятельность Артура Ванецяна будет нацелена на то, чтобы вывести футбольную сборную Армении в финальную часть чемпионата Европы.
Артур Ванецян занимал пост директор СНБ Армении с 10 мая 2018 года. С 22 сентября он является также президентом Федерации футбола Армении.